صفحه اصلی / اصناف / نرخ مرغ در کارگروه تنظیم بازار در حال بررسی است

ثبات نرخ مرغ در بازار

نرخ مرغ در کارگروه تنظیم بازار در حال بررسی است

چهار آیین از ثبات نرخ مرغ گرم در بازار خبر داد و گفت: امروز متوسط نرخ هر کیلو مرغ زنده ۸ هزار و مرغ گرم در خرده فروشی‌ها ۱۲ هزار تومان است.

به گزارش کسب و کار نیوز، برومند چهار آیین، عضو هیئت مدیره کانون سراسری مرغداران گوشتی از ثبات نرخ مرغ در بازار خبر داد و گفت: امروز متوسط قیمت هر کیلو مرغ زنده درب مرغداری ۸ هزار و مرغ آماده به طبخ در خرده فروشی‌های اغلب نقاط کشور ۱۲ هزار تومان است. وی با بیان اینکه قیمت هر کیلو مرغ منجمد ۱۳ هزار تومان تصویب شده است، افزود: سازمان حمایت از تولیدکننده و مصرف کننده به منظور جبران بخشی از زیان پرورش دهندگان، قیمت خرید هر کیلو مرغ منجمد توسط پشتیبانی امور دام را ۱۳ هزار تومان تصویب کرد؛ اما این نرخ هنوز ابلاغ نشده است.

چهار آیین متوسط نرخ واقعی هر کیلو مرغ زنده درب مرغداری را ۹ هزار و ۵۰۰ و مرغ آماده به طبخ را ۱۴ هزار تومان اعلام کرد و گفت: در حال حاضر مرغداران در فروش هر کیلو مرغ با زیان یک هزار و ۷۰۰ تومانی روبه‌رو هستند که با تصویب نرخ مصوب مرغ منجمد، بخشی از زیان تولیدکنندگان جبران خواهد شد. عضو هیئت مدیره کانون سراسری مرغداران گوشتی با بیان اینکه نرخ مصوب مرغ زنده و مرغ گرم در کارگروه تنظیم بازار هنوز به تصویب نرسیده است، گفت: نرخ مرغ زنده و مرغ آماده طبخ برای مصرف کننده، در کارگروه تنظیم بازار کشور در حال بررسی است و به‌زودی این مساله تعیین تکلیف خواهد شد. وی اختلاف نظر کارشناسی در زمینه تعیین قیمت مرغ زنده و گوشت مرغ بین دولت و تولیدکنندگان را امری طبیعی دانست و افزود: تشکل‌های تولیدی، وزارت جهاد کشاورزی و صمت، کارگروه تنظیم بازار و سازمان حمایت، به منظور تأمین منافع مشروع و قانونی تولید کنندگان و مصرف کنندگان با دقت لازم در حال بررسی موضوع برای رسیدن به یک نظر واحد هستند.

چهار آیین با انتقاد از این مسئله که بازار نهاده‌های دامی همچنان نامتعارف است، بیان کرد: هم اکنون هر کیلو ذرت با نرخ یک هزار و ۸۰۰ و کنجاله سویا ۳ هزار و ۵۰۰ تومان در بازار آزاد عرضه می‌شود که این امر بر افزایش هزینه‌های تولید دامن زده است. این مقام مسئول در پایان با بیان اینکه ۱۰ تا ۱۵ درصد نهاده مورد نیاز دامداران با نرخ مصوب از سوی پشتیبانی امور دام تأمین می‌شود، تصریح کرد: اگرچه مرغداران انتظار دارند تمام نهاده مورد نیازشان با نرخ مصوب تأمین شود؛ اما پشتیبانی امور دام طبق اساسنامه تنها موظف است بخشی از نیاز تولیدکنندگان را به منظور تعادل بازار تأمین کند.

همچنین مطالعه کنید:

سیاست دولت جدید در مورد ارز ۴۲۰۰ تومانی چه باید باشد؟/ جهش قیمت ها با حذف ارز دولتی

شایلی قرائی به گزارش کسب و کار نیوز ، یک اقتصاددان در این رابطه می …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *