صفحه اصلی / استان ها / در مقابل تخلف در انتخابات بی رحم هستم
استاندار کهگیلویه و بویراحمد

استاندار کهگیلویه و بویراحمد:

در مقابل تخلف در انتخابات بی رحم هستم

کسب و کار نیوز : ‌استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: برخی جاها آدم بی‌رحمی هستم که یکی از آن‌جاها، خیانت به خون شهیدان، نظام، بیت‌المال و دیگری هم تخلف در انتخابات است.

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ایسنا, حسین کلانتری شامگاه یکشنبه، نهم تیرماه در نشست شورای اداری استان، ضمن تسلیت به مناسبت حادثه هفتم تیرماه افزود: امام راحل و رهبری معظم انقلاب در خصوص صفات شهید بهشتی سخنان برجسته‌ای دارند.
وی اظهار کرد: در جنگ تمام عیار اقتصادی با دشمن و تحریم همه جانبه هستیم و اگر کاری دیگر به جز کارهایی که می‌کنند علیه ما انجام نمی‌دهند، توانش را ندارند.
استاندار کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: در شرایط سختی قرار داریم اما در همین شرایط سخت هم می‌توان کار کرد، در صورتی که صرفه‌جویی شود می‌توان از همین محل اعتبار گرفت و پروژه تعریف کرد. هر چند که اعتبارات استانی ناچیز است اما منابع زیادی در سطح ملی داریم که باید از آن‌ها استفاده شود.
کلانتری تصریح کرد: نقشی در انتصابات اخیر استان نداشته‌ام و تیم مدیریت را خودم ارنج نکرده‌ام و با همین گروه هم می‌شود کار کرد اما انتظاراتی است که باید برآورده شود.
مدیران درصدد تقابل با رسانه‌ها نباشند
وی خطاب به مدیران با بیان اینکه رسانه‌ها دلسوزند و دغدغه دارند، ادامه داد: مدیران چندان درصدد تقابل با رسانه‌ها نباشند آن جایی که اخبار و گزارش‌ها صحیح است در مقام اصلاح امور باشند و آن جایی که ممکن است واقعیت نداشته باشد وقت خود را تلف نکنند چرا که فرصت حاشیه‌سازی و حاشیه‌پردازی نداریم اما هر جا رسانه‌ها سوال و نقدی مطرح می‌شود، باید محترمانه پاسخ داده شود.
استاندار کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به جشنواره ملی فرهنگ عشایر در شهر یاسوج عنوان کرد: برنامه دقیق این جشنواره چهار روزه که مهم است ارائه شود چراکه گردشگری کم نظیر استان ظرفیت مناسبی برای اشتغال، رفاه، توسعه و معرفی استان است که نه تنها در سطح ملی بلکه در سطح بین المللی مؤثر است. استان کهگیلویه و بویراحمد ظرفیت‌ها و موقعیتی که دارد می‌تواند در سطح ملی بدرخشد.
حتی ۱,۰۰۰ تومان از اعتبارات اسناد خزانه برگشت نخورد
کلانتری از مدیران خواست تا موضوع اعتبارات اسناد خزانه و تخصیص آن‌ها را جدی بگیرند و بیان کرد: بطوریکه حتی یک هزار تومانی از این اعتبارات برگشت نخورد و اگر اعتبارات اسناد خزانه دستگاهی برگشت بخورد با مدیر و وزیر مربوطه کشوری اش بصورت کتبی اعلام می‌کنم. جذب این اعتبارات از ملاک‌های ارزیابی مدیران است.
وی تاکید کرد: کوتاه می‌گویم که همه بشنوند؛ ایمان داشته باشید که میزان رأی مردم است و رأی مثل ناموس است، نباید هیچ دست اندرکاری انتخاباتی رفتاری به جز سلامت، امنیت، مشارکت حداکثری، امانت داری و بی طرفی به ذهنش خطور کند و به جز قانون جمهوری اسلامی به چیز دیگری عمل کند.
استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: به صراحت می‌گویم که در ۲۵ انتخابات مسئولیت داشته‌ام و در مقابل حتی یک رأی مردم ضمانت قانونی و شرعی داریم و به غیر این خیانت به دین و آخرت خودمان است.
کلانتری اظهار کرد: خودم را کوچک‌ترین آدم می‌دانم و آن پایین هم می‌نشینم اما برخی جاها آدم بی‌رحمی هستم یکی از آن‌جاها، بی‌رحمی‌ها در مقابل خیانت به خون شهیدان، نظام، بیت المال و دیگری هم تخلف در انتخابات است.
وی گفت: از الان خودمان را برای انتخابات تنظیم کنیم، تاکنون در انتخابات‌ها به خانواده ام نگفتم به چه کسی رأی می‌دهم و یا به چه کسی رأی دهید. همه آمال مردم در رأی شأن است و نباید با سرنوشت مردم بازی و شوخی کرد.
استاندار کهگیلویه و بویراحمد افزود: مدیران برای افتتاح و کلنگ زنی پروژه‌ها و حضور مسئولان ملی و کشوری در استان با فرمانداران و استانداری هماهنگی داشته باشند، هیچ انتصابی در شهرستانها بدون هماهنگی با فرمانداران انجام نشود و نیروها را بر اساس توانمندی، شایستگی، خوشی سابقه و همراهی با دولت با انتصاب کنید.
وی در خصوص احترام به وقت و حضور در جلسات تصریح کرد: بعد از خواندن قرآن در جلسات بهتر است که مدیران دیگر وارد جلسه نشوند و خودم هم چند دقیقه قبل از جلسات حضور پیدا خواهم کرد، مدیران کل در جلسات حضور داشته باشند و اگر مأموریت و موردی پیش می‌آید با استانداری هماهنگی و جانشین برای حضور در جلسه معرفی شود و مدیرانی که نتوانستند به موقع در جلسات حضور یابند دیگر نیایند.
استاندار کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: اگر مدیری سه جلسه به حضور نیافت تذکر داده می‌شود اما تذکر چهارم مدیر را به مقام کشوری مربوطه ارسال می‌کنم.
کلانتری با اشاره به توجه در حوزه نیروی انسانی، اظهار کرد: نگاه دستگاه‌ها به توجه، فرصت دهی و جذب نیروهای جوان و توانمند و آینده دار باشد، باید سرمایه انسانی دستگاه‌ها نیز به حرکت درآمده و از این توانایی برای پیشبرد اهداف و خدمت به مردم بهره ببریم و مدیران باید به جوانان و بانوان در عرصه مدیریت استان فرصت دهند و جانشین پروری کنند.
وی با تاکید بر فعال سازی بخش خصوصی استان، خاطرنشان کرد: نباید جرأت و جسارت و شجاعت را از دستگاه‌ها و بخش خصوصی بگیریم. دستگاه‌های نظارتی، نظارت لازم را انجام می‌دهند، اما پیشگیری محور فعالیت این حوزه است.
استاندار کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: ما مسئولیت را پذیرفتیم یا باید بگذاریم زمین و یا بمانیم که می‌خواهیم بمانیم و باید صبوری را محور رفتارهای خود قرار دهیم و این صبوری از ادای تکلیف است. با همین امکانات و شرایط بیشتر می‌توان کار کرد و مردم هم ببینند کمک هم کنند.
کلانتری اضافه کرد: مدیران از ارجاع مراجعان به دیگری یا دستگاه دیگری خود داری کنند، ما مسئولیم نباید مردم سرگردان شوند و از این میز به آن میز پاس داده شوند و دستگاه‌ها همه در حوزه تخصصی خود مسئول هستند.

همچنین مطالعه کنید:

آغاز توزیع اینترنتی کالاهای اساسی در ۳ استان از چهارشنبه

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از مهر، سید جواد ساداتی نژاد با …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *