صفحه اصلی / سیاسی / بین الملل / دیدار سوم ترامپ و اون؛ امروز در مرز دو کره
دیدار سوم ترامپ و اون؛ امروز در مرز دو کره

رئیس جمهوری کره جنوبی اعلام کرد

دیدار سوم ترامپ و اون؛ امروز در مرز دو کره

کسب و کار نیوز- رئیس جمهوری کره جنوبی اعلام کرد رهبر کره شمالی با رئیس جمهوری آمریکا امروز (یکشنبه) دیدار می‌کند.

به گزارش کسب و کار نیوز به  نقل از ایسنا، اسکای نیوز عربی نوشت، مون جائه این، رئیس جمهوری کره جنوبی در کنفرانس خبری مشترک با دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا این موضوع را تایید کرد که ترامپ با کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی در منطقه مرزی غیر نظامی دو کره دیدار می‌کند.

رئیس جمهوری آمریکا نیز تایید کرد، هم وی و هم رهبری کره شمالی می‌خواهند در منطقه غیرنظامی شده با یکدیگر ملاقات کنند.

به گزارش رویترز، این دیدار می‌تواند امیدواری‌ها برای از سرگیری مذاکرات به بن بست خورده اتمی بین واشنگتن و پیونگ یانگ را قوت بخشد.

ترامپ اواخر روز شنبه برای گفت‌وگو با مون جائه این، رئیس جمهوری کره جنوبی وارد سئول شد؛ ترامپ پس از حضور در نشست گروه ۲۰ در اوزاکا، ژاپن به کره جنوبی رفته است.

اگر ترامپ و رهبری کره شمالی در منطقه غیرنظامی شده بین دو کره امروز دیدار کنند، این سومین دیدار آنها در یک سال و چهار ماه گذشته از زمان دومین نشست در هانوی، ویتنام است که به شکست انجامید.

ترامپ در پاسخ به خبرنگاری درباره اینکه آیا کیم جونگ اون با وی در منطقه غیرنظامی شده اواخر امروز دیدار می‌کند، گفت: خوب می‌بینیم که چه می‌شود. او تمایل زیادی برای انجام این کار دارد. طرف‌های مقابل تلاش زیادی برای انجام این کار انجام می‌دهند. ما هر دو می‌خواهیم این کار انجام شود. این دیدار بسیار کوتاه و عملاً در حد دست دادن است. اما همین هم خوب است. یک دست دادن خودش معنای زیادی دارد.

ترامپ در پیامی توئیتری درباره سفرش به کره جنوبی نوشت: من در کره جنوبی هستم و رهبری کره شمالی این را می‌بیند. من او را در منطقه غیرنظامی شده ملاقات می‌کنم و با او دست می‌دهم و می‌گویم سلام!

ترامپ گفت، به وی گفته شده که رهبری کره شمالی تمایل دارد تا او را ببیند و مقام‌ها در حال مدیریت یک نشست سریع در منطقه غیرنظامی شده هستند که دو کره را از هم جدا می‌کند.

وی ادامه داد: به من گفته‌اند که کیم جونگ اون تمایل دارد تا با من ملاقات کند و به نظر می‌رسد که برای برگزاری یک نشست سریع، مراحل نهایی در حال انجام است. من به دنبال رفتن به منطقه غیرنظامی شده هستم که مدت‌ها بود به دنبال آن بوده‌ام.

در همین حال، رئیس جمهوری کره جنوبی نیز گفت، دست دادن میان رهبران آمریکا و کره شمالی در منطقه غیرنظامی شده، یک نقطه عطف مهم در روند خلع سلاح اتمی کره شمالی به حساب می‌آید.

این اظهارات از سوی رئیس جمهوری کره جنوبی در آغاز نشست با ترامپ در سئول و پیش از سفر وی به منطقه غیرنظامی شده مطرح شد.

ترامپ همچنین گفت، هیچ عجله‌ای برای توافق با کره شمالی درباره تسلیحات اتمی ندارد.

همچنین مطالعه کنید:

ابهامات ورود ارزهای دیجیتال به تجارت خارجی ایران چیست؟/ثبت سفارش واردات با رمز ارزها

شایلی قرائی به گزارش کسب و کار نیوز، کشورهای توسعه یافته نظیر چین و ژاپن …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.