صفحه اصلی / اجتماعی / جامعه و شهری / درخواست تمدید ثبت‌نام انتخاب شورایاری‌های تهران

رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر تهران خبر داد

درخواست تمدید ثبت‌نام انتخاب شورایاری‌های تهران

کسب و کار نیوز- رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر تهران از شهردار تهران، ستاد هماهنگی شورایاری‌ها درخواست کرد که مهلت ثبت‌نام انتخابات شورایاری‌ها را یک هفته تا ۱۰ روز تمدید کنند.

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از تسنیم، محمد سالاری در جریان صد و پنجاه دومین جلسه شورای شهر تهران اظهار کرد: تذکر بنده برمی‌گردد به انتخاب شورایاری‌ها؛ استحضار دارید ۴ دوره از فعالیت شورایاری‌ها گذشته و در آستانه پنجمین دوره از انتخابات شورایاری‌ها هستیم و همکاران بنده در شورا و ستاد شورایاری‌ها و همچنین شهرداری تهران تلاش می‌کنند انتخاباتی خوب و عالی و با مشارکت حداکثری برگزار شود.

وی تصریح کرد: یکی از دغدغه‌ها در ارتباط با پنجمین دوره انتخابات شورایاری‌ها، زمانی است که برای ثبت‌نام نامزدها برای این دوره از انتخابات اعلام شده بود و این زمان فردا به اتمام می‌رسد و با توجه به نحوه برنامه‌ریزی و همچنین اطلاع‌رسانی به شهروندان که مهمترین نکته برای حضور حداکثری است درخواست می‌شود زمان ثبت‌نام از کاندیداها به مدت یک هفته یا ۱۰ روز تمدید شود.

رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر تهران گفت: در همین رابطه از مدیریت شهری شهر تهران و همکاران در ستاد هماهنگی شورایاری‌ها و همچنین شهردار تهران درخواست می‌شود زمان ثبت‌نام کاندیداها را در پنجمین دوره انتخابات شورایاری‌ها یک هفته تا ۱۰ روز تمدید کنند تا شاهد حضور حداکثری در این دوره از انتخابات باشیم.

سالاری با بیان اینکه شورایاری‌ها بزرگترین نهاد مدنی در جمهوری اسلامی ایران محسوب می‌شوند، گفت:‌تلاش چهار دوره از فعالیت این نهاد نشانگر این است که اقدامات خوبی از سوی شورایاران انجام گرفته است و قرار است با تصویب شورایاری‌ها در شورای عالی استانها این انتخابات در کلانشهرها نیز برگزار شود.

به گزارش تسنیم، محمدجواد حق‌شناس نیز در نطق پیش از دستور، اظهار کرد: سخن گفتن از هنر و هنرمندان این مرز و بوم و بزرگان فرهنگ و نام‌آوران آن در پیشگاه شما و مردم بزرگ و فرهیخته پایتخت زمزمه‌ای است همدلانه که «هر کسی کو دور افتد ز اصل خویش بازجوید روزگار وصل خویش»، که مردم ایران زمین همواره هنر را ستوده و پاس داشته اند .

وی با طرح این سوال که حال از خود می‌پرسیم هنر در شهر تهران چه جایگاهی دارد ادامه داد: شهر تهران برای هنرمندان چه دارد و هنرمندان تهران برای شهر چه ارمغانی دارند؟ شاید ندانیم طی سال‌های گذشته کمتر طرح و لایحه‌ای در شورای شهر برای ارج گذاشتن به هنر و هنرمندان این شهر به تصویب رسیده است. بسیار بدیهی است که هنرمندان نیز حقی بر این شهر دارند. شهر به هنر و هنرمندش می‌بالد. هنرمندان ما سفیران عشق ، محبت، فرهنگ و هنر شهر هستند و سرمایه‌های ارزشمند میهن‌اند.

رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران، با بیان اینکه امروزه شهرها و ابرشهرها با انسان معنا می‌شوند و هویت خود را از انسان‌ها می‌گیرند، گفت: مشاهیر و دانشمندان و هنرمندان مایه فخر شهر و همشهریان می‌شوند و به شهر هویت می‌بخشند و نام پیشقراولان دین و علم و دانش و فرهنگ و هنر با افتخار بر پیشانی شهرها می‌درخشند و تندیس‌های ایشان در میدان‌ها و گذرگاه‌های شهری افتخارآفرینی می‌کنند.

وی تاکید کرد: شاید به رسم سنت دیرینه پاسداری و قدرشناسی از بزرگان و نام آوران ، نامگذاری چند کوچه و خیابان به نام مشاهیر و هنرمندان این شهر گامی کوچک در انجام وظیفه ما بوده باشد. شاید بتوانیم با چند کتاب و سردیس و چند بزرگداشت ارادت خود را به ساحت هنر و هنرمندان و مشاهیر این شهر نشان دهیم اما بی‌هنری خواهد بود اگر به همین بسنده کنیم که سرمایه هنر و فرهنگ ما بسیار گران سنگ است و وجه تمایز فرهنگ ایرانی و اسلامی ما در همین است.

حق‌شناس با اشاره به اینکه اگر قرار است شهر ما شهری انسان‌محور باشد و در عرصه فرهنگ و هنر سخنی برای گفتن داشته باشیم یا بخواهیم شهری زیبا و دلنشین و پرنشاط و آرامش بخش بسازیم و در آن زندگی کنیم لازم است توجهی جدی به ساحت هنر وجایگاه هنرمندان، دانشمندان و شاعران سرزمین‌مان داشته باشیم، خاطر نشان کرد: من هنر را درمانی می‌بینم بر دردهای این شهر، باور کنید که هنر نشاط و زندگی به مردم و سرمایه اجتماعی به نظام می‌بخشد. هنر در اقتصاد رونق در فرهنگ، فروغ و زیبایی و در سیاست لطافت و در اجتماع مهربانی را به ارمغان می‌آورد.

وی افزود: کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر اولین گام در حمایت از هنر هنرمندان در عرصه‌های مختلفی چون سینما، تئاتر، خوشنویسی، نقاشی، معماری و گرافیک و مشاهیر ادبیات و شعر با حمایت اعضای شورا و کمیسیون تخصصی در نامگذاری خیابان ها و معابر برداشته است. برنامه تجلیل از «مفاخر و چهره‌های فرهنگی تهران» در واقع تلاشی در همین راستاست. در این برنامه فهرستی از بزرگان و نام‌آوران حوزه‌های مختلف اهل و ساکن شهرمان را براساس مشورت و مشارکت جمعی آماده کرده‌ایم و می‌کوشیم تا آغازی مناسب و درخور برای مسیری که به آینده اتصال یابد، باشد.

رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران افزود: نام‌هایی از حوزه‌های دین، قرآن‌پژوهی، ادبیات، معماری، خوشنویسی، موسیقی، سینما، نقاشی و… در فهرست پیشنهادی جای گرفته است تا پس از بررسی و تصویب در پیشانی معابر شهری قرار گیرد. می‌کوشیم تا این نام‌ها را با انتشار کتاب‌هایی فاخر و معتبر، یا ساخت و قرار دادن سردیس‌های زیبا و هنرمندانه و برگزاری مراسم یادواره و بزرگداشت، در حافظه‌ی تاریخی و هویت بصری و شکلی و فرمی شهرمان ثبت و ماندگار کنیم. پس از نامگذاری‌هایی که در شورای شهر بنام نام‌آوران فرهنگ، شعر و ادبیات و هنر صورت گرفت، انجمن‌های تخصصی و هنرمندان شهر هر یک به طریقی از تلفن تا نامه و یا گفتگو در رسانه ها و با حضور در شورا مراتب قدرشناسی و سپاس خود را نسبت به اعضای شورای شهر اعلام کردند.

وی افزود: امروز نیز یکی از هنرمندان نام آور شهر،‌ با تقدیم آثار هنری زیبای خود به اعضای شورای شهر آمده است تا مراتب قدردانی خود را با این حضور رسما بیان کند.

حق‌شناس در پایان گفت: آنچه برای خود، برای شور ، برای این شهر و مدیریت شهری به ارمغان امده است اعتماد، مشارکت و همراهی هنرمندان شهر است و این همان سرمایه اجتماعی است که باید بر دیده منت نهیم. در این راه آماده‌ایم تا از مشارکت، همراهی، همفکری و همیاری شهروندان، چه در قالب فردی و چه جمعی، چه در هویت حقیقی و چه در هویت حقوقی، بهره‌مند شویم و در این میان از اعضای شورا همدلی و همراهی و حمایت را طلب می‌کنیم.

همچنین مطالعه کنید:

با انتقال معاملات به اپراتورهای اجاره، تخلفات مشاوران املاک کاهش می یابد؟/ افزایش قیمت مسکن با رشد معاملات صوری

به گزارش کسب و کار نیوز، اصغر سلیمی، عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با انتقاد از …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.