صفحه اصلی / اجتماعی / جامعه و شهری / انتشار ۳ دهه آمارِ شهر و شهرداری تهران
انتشار ۳ دهه آمارِ شهر و شهرداری تهران

فرجود، مدیرعامل سازمان فاوای شهرداری تهران خبر داد

انتشار ۳ دهه آمارِ شهر و شهرداری تهران

کسب و کار نیوز-  مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری تهران از انتشار سالنامه‌های آماری شهرداری از سال 1363 تا تا ۱۳۹۶ در سامانه «داده نمای تهران» خبر داد.

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از روابط عمومی سازمان فاوای شهرداری تهران، دکتر محمد فرجود با اشاره به تهیه و انتشار آمارنامه شهر و شهرداری تهران توسط این سازمان گفت: سالنامه های آماری تصویری شفاف از وضعیت اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی شهر تهران ارائه می‌دهند و سازمان فاوا به تازگی این اطلاعات آماری را به طور کامل در درگاه data.tehran.ir منتشر کرده است.
او با اشاره به سابقه تهیه آمارنامه ها گفت: آمارهای سالانه شهرداری تهران از سال ۱۳۶۳ به صورت گزارش عملکرد منتشر می‌شده، اما این آمارنامه‌ها تنها از سال ۱۳۸۴ از طریق درگاه اینترنتی شهرداری در دسترس قرار می‌گرفت و این روال تا کنون به صورت سالانه و منظم ادامه داشته است.
فرجود در ادامه افزود: در تازه‌ترین اقدامِ مرکز آمار و رصد شهری وابسته به سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری تهران، تمامی سالنامه‌ها مربوط به شهر و شهرداری تهران از سال ۶۳ به طور کامل و جامع و با قابلیت دانلود در اختیار عموم مردم قرار گرفته است.
او سپس با اشاره به کاربردها و ضرورت تهیه و انتشار آمارنامه های شهری گفت: آمارنامه‌ها به عنوان مرجع داده‌های شهری شناخته می‌شوند و می‌توانند پاسخگوی نیازهای آماری طیف گسترده‌ای از مخاطبان برای دستیابی به آمار و اطلاعات مناسب جهت پژوهش یا توسعه کسب و کارهای مختلف و نیز برای تهیه اطلس‌ها یا گزارش‌های گوناگون باشند.
مدیرعامل سازمان فاوای شهرداری تهران در پایان، انتشار و استفاده از آمار را شاخصی از توسعه یافتگی دانست و گفت: هر چه بیشتر از داده‌های شهری استفاده شود، نشان دهنده توسعه یافتگی آن شهر و زمینه ساز برنامه‌ریزی مبتنی بر اطلاعات و داده‌های درست است.

همچنین مطالعه کنید:

ارسال پیامک انقضای معاینه فنی برای رانندگان/ خودروهای تولید مرداد ۹۷ و ماقبل مشمول معاینه فنی

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ایسنا، سیدرضا مفیدی با بیان اینکه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.