صفحه اصلی / اجتماعی / جامعه و شهری / اعمال محدودیت سازمان تاکسیرانی برای شهروندان در اطلاع از نرخ کرایه‌ها
اعمال محدودیت سازمان تاکسیرانی برای شهروندان در اطلاع از نرخ کرایه‌ها

اعمال محدودیت سازمان تاکسیرانی برای شهروندان در اطلاع از نرخ کرایه‌ها

کسب و کار نیوز- سازمان تاکسیرانی شهر تهران، شهروندان را در کسب اطلاع از نرخ کرایه خطوط تاکسی محدود کرده است.

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از تسنیم، در بسیاری از کشورهای دنیا «تاکسی» یک وسیله لوکس به شمار می‌آید و مردم در صورت ضرورت به آن روی می‌آوردند اما در کشور ما به ویژه در کلانشهر تهران، استفاده از تاکسی متقاضیان زیادی دارد و فعالیت حدود ۸۰ هزار تاکسی در شهر مؤید این ادعاست.

استفاده تعداد قابل توجه شهروندان از تاکسی، فعالیت سازمان مربوطه و دقت بر نرخ کرایه‌های تعیین شده را زیر ذره بین قرار می‌دهد؛ اگرچه شهروندان نارضایتی‌های زیادی در خصوص دریافت کرایه بیشتر از مصوبه شورا در حوزه فعالیت برخی تاکسی‌ها به ویژه تاکسی‌های گردشی دارند و لازم است در  گزارش مجزایی به آن پرداخته شود اما یکی از راه‌های کسب اطلاع شهروندان از اینکه نرخ مصوب خطوط مختلف چه میزان است مراجعه به سایت سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهر تهران است.

در گذشته شهروندان میتوانستند با مراجعه به این سایت، در بخش تعیین نرخ، لیست خطوط تاکسیرانی، نرخ سال قبل و نرخ جدید را ملاحظه کنند در صورتی که به گفته مدیر عامل سازمان تاکسیرانی، در ماه‌های گذشته این امکان از سایت این سازمان حذف شده بود تا باایجاد تغییرات جدید، برای مسافران امکان جدیدی فراهم شود، اما اکنون بعد از حذف لیست سابق، سازمان تاکسیرانی شهر تهران در اقدامی جدید، اطلاع از نرخ را به ثبت کد خط مورد نظر محدود کرده است. یعنی یک شهروند باید کد خط تاکسی مورد نظر خود را بداند و با وارد کردن آن در قسمت تعیین شده از میزان کرایه آگاه شود.

این اقدام برای مسافران محدودیت‌هایی ایجاد میکند؛ به عنوان مثال اگر فردی کد مسیر را بداند یا در تاکسی باشد می‌تواند از امکان سایت استفاده کند علاوه بر این مسافر امکان مقایسه نرخ فعلی با نرخ گذشته را ندارد و از اینکه نرخ تعیین شده دقیقا مطابق یا مصوبه شورای شهر افزایش یافته است یا خیر مطمئن نمی‌شود. در صورتی که بهتر بود حداقل در کنار اقدام جدید این امکان را فراهم میکردند که مسافران با درج ایستگاه مبدأ و مقصد که قطعا روش بهتری است از میزان نرخ مصوب مطلع شوند.

همچنین مطالعه کنید:

مشکلات کشاورزی با سخنرانی و بخشنامه حل نمی‌شود

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ایسنا، سید ابراهیم رئیسی در حاشیه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.