صفحه اصلی / کارآفرینی / اخبار و رویدادهای کارآفرینی / همکاری ایران و جمهوری آذربایجان در بخش اشتغال و کارآفرینی

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی خبر داد

همکاری ایران و جمهوری آذربایجان در بخش اشتغال و کارآفرینی

کسب و کار نیوز - وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از پیشنهاد همتای آذربایجانی خود برای استفاده از تجربیات ایران در بخش اشتغال و کار آفرینی استقبال کرد و گفت: آماده همکاری و انتقال تجربیات هستیم و پس از امضای اسناد دو جانبه برنامه اقدام مشترک و امضای یادداشت تفاهم در زمینه تبادل نیروی کار نیز انجام می شود.

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ایرنا، «محمد شریعتمداری» روز چهارشنبه در یکصد و هشتمین کنفرانس بین المللی کار در دیدار با «ساحل بابایف» وزیر کار و حمایت‌های اجتماعی جمهوری آذربایجان گفت: وزرات تعاون، کار و رفاه اجتماعی در بخش اقتصادی، هلدینگ ها، حوزه آموزش‌های فنی و حرفه‌ای، ایمنی و بهداشت کار، تعاون و روابط کار توانمندی‌های زیادی دارد و با توجه به این توانایی‌ها، زمینه همکاری‌های فراوانی برای این وزارتخانه و وزارت کار و حمایت‌های اجتماعی جمهوری آذربایجان وجود دارد.
شریعتمداری با اشاره به امضای اسناد میان دو وزارتخانه افزود: ارسال برنامه اقدام مشترک و یادداشت تفاهم در زمینه تبادل نیروی کار در همین راستا انجام شده است و امیدواریم با توجه به ارسال دعوتنامه رسمی طی چند ماه آینده میزبان مقامات آذربایجانی در تهران باشیم. علاوه بر این یک برنامه اجرایی هم از سوی شما دریافت کرده‌ایم که امیدوارم با دیدار کارشناسان شما از ایران و تبادل تجربیات در زمینه‌های مورد اشاره زمینه‌های این سفر فراهم شود.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی همکار ی در بخش‌های اقتصادی، سازمان تامین اجتماعی و صندوق بازنشستگی میان دو کشور را نیز ممکن دانست.
شریعتمداری در پایان گفت: آمادگی داریم که در این فرصت ممکن از میزبان هیات کارشناسی آذربایجانی هستیم و در خصوص تبادل نیروی کار منتظر ارائه نظر شما درباره یادداشت تفاهم ارسال شده هستیم.علاوه بر این ما در حال بررسی الحاق به اساسنامه تاسیس مرکز مطالعات کاروابسته به سازمان همکاری اسلامی هستیم و آن را با بررسی کرده و پاسخ خواهیم داد.
“ساحل بابایف ” نیز در ادامه به فعالیت‌های وزارت کار و حمایت‌های اجتماعی جمهوری آذربایجان در بخش خدمات به بخش کارگری اشاره کرد و گفت: در بخش روابط کار نیز تلاش ما این است که علاوه بر کارگرانی که در بخش رسمی مشغول به کار و تحت پوشش بیمه‌ها هستند به کار گران در بخش اقتصاد و غیر رسمی نیز خدمات ارائه کنیم.
وی اظهار کرد: مایل هستیم از تجربیات شما در بخش اشتغال و کارآفرینی استفاده کنیم.
وزیر کار و حمایت‌های اجتماعی جمهوری آذربایجان افزود: ارتباط اتحادیه‌های کارگری دو کشور بسیار مفید خواهد بود زیرا سه جانبه گرایی امر بسیار مهمی است و کشور من در حال پیاده سازی این الگو است.
بابایف اظهارداشت: ما مسئول امور معلولان و افراد دارای ناتوانی جسمی نیز هستیم و می‌خواهیم که در این بخش نیز از تجربیات شما استفاده کنیم.
یکصدو هشتمین کنفرانس بین المللی کار از بیستم تا سی و یکم خرداد امسال (۱۰ تا ۲۱ ژوئن ۲۰۱۹) با حضور اعضای سه جانبه نمایندگان دولت‌ها و گروه‌های کارگری و کارفرمایی در مقر اصلی آن سازمان در شهر ژنو سوئیس برگزار می‌شود.
روز گذشته وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در حاشیه این کنفرانس با همتایان سوری و بلغاری خود دیدار کرد.

همچنین مطالعه کنید:

فراز و فرود تورم پیشران/بخش کشاورزی رکورددار شد

به گزارش کسب و کار نیوز، تورم فصلی تولید کننده در تابستان امسال ۷.۱ درصد …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.