صفحه اصلی / اقتصادی / انرژی / واحد MEG پتروشیمی پارس فنل تا پایان سال ۹۹ به بهره‌برداری می‌رسد
واحد MEG پتروشیمی پارس فنل تا پایان سال ۹۹ به بهره‌برداری می‌رسد

واحد MEG پتروشیمی پارس فنل تا پایان سال ۹۹ به بهره‌برداری می‌رسد

کسب و کار نیوز: مدیرعامل پتروشیمی پارس فنل اظهار کرد: واحد مونو اتیلن گلایکول (MEG) پتروشیمی پارس فنل تاکنون ۵۸ درصد پیشرفت داشته است و پیش‌بینی می‌شود تا پایان سال ۹۹ به بهره‌برداری برسد.

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از شانا, بهزاد توکلی درباره طرح پتروشیمی پارس فنل گفت: ظرفیت این طرح در مجموع ۵۵۳ هزار و ۵۰۰ تن اتیلن گلایکول است که مونواتیلن گلایکول به ظرفیت ۵۰۰ هزار تن به عنوان محصول اصلی و ۵۰ هزار تن دی اتیلن گلایکول و ۳ هزار و ۵۰۰ تن تری اتیلن گلایکول به عنوان محصولات جانبی در این طرح تولید خواهد شد.
وی با اشاره به اینکه سهامدار اصلی طرح پتروشیمی پارس فنل شرکت هلدینگ باختر است، افزود: ساخت این طرح از ابتدای سال ۹۳ در زمینی به وسعت ۷.۳۳ هکتار در فاز دوم پتروشیمی منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس آغاز شده است.
مدیرعامل پتروشیمی پارس فنل ادامه داد: عمده محصولات این طرح صادر خواهد شد و پیش‌بینی می‌شود سالانه ارزآوری قابل توجهی داشته باشد.
توکلی درباره اهم فعالیت‌های صورت گرفته در بخش تدارکات طرح گفت: سفارش‌گذاری عمده تجهیزات طرح صورت گرفته و پیش بینی می‌شود تا پایان تیرماه امسال سفارش‌گذاری تجهیزات باقی‌مانده (بخشی از تجهیزات برق و ابزار دقیق) به پایان برسد و تا پایان سال ۹۸ همه تجهیزات در محل پروژه دریافت شوند، در بخش نصب تجهیزات تاکنون نصب تجهیزات ثابت ۳۸ درصد پیشرفت کرده است.

همچنین مطالعه کنید:

ظرفیت انتقال بار ۱۰ میلیون تنی راه آهن رشت – کاسپین

به گزارش کسب و کار نیوز ، خیرالله خادمی امروز، ۳۱ خردادماه در حاشیه مراسم …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.