صفحه اصلی / اقتصادی / انرژی / تکمیل عملیات کابل‌اندازی اسکله صادرات نفت‌خام
عملیات کابل‌اندازی اسکله

در جزیره سیری انجام شد

تکمیل عملیات کابل‌اندازی اسکله صادرات نفت‌خام

کسب و کار نیوز: با انجام عملیات کابل‌اندازی اسکله صادرات نفت‌خام جزیره سیری، کابل‌های برق دلفین‌های شماره ۸، ۹ و ۱۰ این اسکله که بر اثر باد و توفان‌های اخیر دچار خرابی و قطع جریان برق شده بود با موفقیت جایگزین شد.

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از شانا, با هماهنگی رؤسای مناطق سیری و لاوان، شناور غواصی به همراه گروه غواص منطقه لاوان برای نصب کابل‌های جدید روز پنج‌شنبه (دوم خردادماه) به منطقه سیری وارد و برنامه‌ریزی استقرار شناورها و نصب کابل‌ها روی دلفین‌های اسکله انجام شد.
در این عملیات با استفاده از شناورهای غواصی «ال‌ عمار» و خدماتی «ال نیبراس ۱ » و قایق بندگیر «سارینا»، ابتدا کابل سه فاز ۳۵×۳ پوشش‌دار از دلفین ۸ به دلفین ۹ به متراژ ۳۰۰ متر و سپس به دلفین ۱۰ به متراژ ۱۵۰ متر با عبور از مسیر کف دریا، متصل شد. مرحله دوم عملیات در روز دوشنبه (ششم خردادماه) از دلفین ۷ به ۸ به متراژ ۱۵۰ متر کابل‌اندازی و مهار کابل‌ها از سطح آب تا بستر دریا در پنج نقطه انجام شد، همچنین کابل‌اندازی دلفین ۴ به ۳ به طول ۱۵۰ متر نیز در اردیبهشت‌ماه از سوی همین گروه انجام شده بود.
با توجه به لزوم وجود جریان برق در بخش بالایی دلفین‌های اسکله برای راه‌اندازی وینچ‌های طناب‌گیر برای مهار تانکرهای سوخت‌رسان، هماهنگی و همکاری منطقه لاوان برای اعزام تیم غواصی و پیگیری و حضور واحدهای عملیات دریایی، برق و تعمیرات و بازسازی دریایی منطقه سیری، عملیات کابل‌اندازی در فاصله بین دلفین‌های ۸ تا ۱۰ درکوتاه‌ترین زمان به پایان رسید.
گفتنی است، اقدام‌های بعدی شامل اتصال کابل‌ها در تابلوهای مربوطه و برقراری جریان برق، بلافاصله پس از فراهم شدن مقدمات آن از سوی کارشناسان واحد برق انجام خواهد شد.

همچنین مطالعه کنید:

پشتیبانی از دورکاری ۲۰ هزار نفری کارکنان شهرداری تهران / برگزاری ۱۶۰ هزار نفر-ساعت جلسه‌ی مجازی

به گزارش روابط عمومی سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری تهران، محمد فرجود، در تشریح …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *