صفحه اصلی / اقتصادی / بازرگانی و تجارت / تشکل‌ها در اتاق بازرگانی قدرت می‌گیرند

نایب رییس اتاق بازرگانی ایران

تشکل‌ها در اتاق بازرگانی قدرت می‌گیرند

نایب رییس اتاق بازرگانی ایران معتقد است با توجه به لزوم پیگیری خواسته‌های بخش خصوصی در ابعاد مختلف قدرت گرفتن تشکل‌ها در اتاق بازرگانی اهمیت بسیاری دارد.

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ایسنا، نایب رییس اتاق بازرگانی ایران معتقد است با توجه به لزوم پیگیری خواسته‌های بخش خصوصی در ابعاد مختلف قدرت گرفتن تشکل‌ها در اتاق بازرگانی اهمیت بسیاری دارد.

حسین سلاح‌ورزی ، اظهار کرد: ارتباط اتاق بازرگانی و تشکل‌های اقتصادی یک ارتباط استراتژیک و پیچیده است زیرا این تشکل‌ها رکن مهمی از اقتصاد ایران به شمار می‌رود و در پیگیری مطالبات بخش خصوصی نیز اهمیت جدی دارد.

به گفته وی یکی از معضلاتی که در طول سال‌های گذشته همواره اتاق بازرگانی با آن مواجه بوده است، بحث انباشت مطالبات، اطلاعات و تقاضاهای فعالان اقتصادی است. در این حوزه تشکل‌ها می‌توانند این حجم سنگین اطلاعات را دسته بندی و اولویت گذاری کنند تا بر اساس میزان اهمیت، اهداف پیگیری شود.

نایب رئیس اتاق بازرگانی ایران در بخش دیگری از صحبت‌های خود با بیان اینکه اتاق بازرگانی برای اینکه بتواند نقش آفرینی خود در عرصه اقتصاد را گسترش دهد، نیاز به افزایش نفوذ خود میان فعالان اقتصادی دارد، در این باره توضیح داد: در صورتی که ارتباط اتاق از یک سو با تشکل‌ها و از سوی دیگر با دستگاه‌های حکومتی تقویت شود می‌توان این انتظار را داشت که با شکل‌گیری یک رابطه درست دغدغه‌های بخش خصوصی به بهترین نحو ممکن به دستگاه‌های تصمیم گیر و مجری انتقال پیدا کند.

سلاح‌ورزی ادامه داد: مشاوره اتاق با دستگاه‌های سیاست‌گذار در عرصه اقتصاد جز با ارائه اطلاعات دقیق و راه‌حل‌های عملیاتی ممکن نیست. بنابراین با حفظ ارتباط با بخش خصوصی دغدغه‌ها و اولویت‌ها شنیده شده و با بررسی‌های نهایی باید آنچه که بیشترین اهمیت را برای آینده اقتصاد کشور دارد، انتقال داد.

به گفته وی در طول سال‌های گذشته اتاق بازرگانی تلاش کرده است رابطه خود با تشکل‌های اقتصادی را بهبود ببخشد و مسائلی همچون طراحی نظام تقسیم کار، شکل دهی به تشکل‌های بالادستی، ارزیابی این تشکل‌ها و حمایت و پشتیبانی از آنها بخشی از برنامه‌هایی بوده که در این سال‌ها اجرایی شده است.

نایب رئیس اتاق بازرگانی ایران با اشاره به اهمیت تداوم حمایت از تشکل‌های اقتصادی، خاطرنشان کرد: مسائلی همچون تمرکز بر توسعه ظرفیت فدراسیون‌ها، اجرای طرح‌های مشاوره‌ای و پروژه‌های همسوساز و بهبود حضور تشکل‌ها در نظام تصمیم گیری اتاق از جمله مسائلی است که باید در سال‌های پیش رو برای آنها برنامه‌ریزی های دقیق انجام شود.

همچنین مطالعه کنید:

تشکیل ۵۷۰ پرونده مقابله با قاچاق سازمان یافته/ رشد ۸۰ درصدی پرونده‌ها در سال گذشته

به گزارش کسب و کار نیوز ، علی مویدی خرم آبادی با اشاره اینکه تحقق …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *