چهارشنبه , ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۰
صفحه اصلی / اقتصادی / بازرگانی و تجارت / امکان ترخیص کالاهای گروه ۴ مانده در گمرک فراهم شد

امکان ترخیص کالاهای گروه ۴ مانده در گمرک فراهم شد

در نامه وزیر صنعت به رئیس کل بانک مرکزی، گروه‌بندی جدید برخی اقلام تعرفه‌ای اعلام و نحوه ترخیص کالاهای گروه 4 مانده در گمرک فراهم شد.

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از فارس، در نامه وزیر صنعت به رئیس کل بانک مرکزی، گروه‌بندی جدید برخی اقلام تعرفه‌ای اعلام و نحوه ترخیص کالاهای گروه ۴ مانده در گمرک فراهم شد.

رضا رحمانی وزیر صنعت معدن و تجارت با ارسال نامه‌ای به عبدالناصر همتی رئیس کل بانک مرکزی گروه‌بندی جدید برخی اقلام تعرفه‌ای و نحوه ترخیص کالاهای گروه ۴ در گمرک مانده را اعلام کرد.

در این نامه آمده است:

جناب آقای دکتر عبدالناصر همتی رئیس کل بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران

موضوع: گروه‌بندی جدید کالایی برخی اقلام تعرفه‌ای

با سلام

احتراما پیرو نامه شماره ۶۰٫۱۲۹۱۱۰ مورخ ۱۳۹۷٫۵٫۱۸ موضوع تبصره (۱) ماده (۱) تصویب نامه شماره ه۵۵۶۳۳ت/۶۳۷۹۳ مورخ ۱۳۹۷٫۵٫۱۶ هیأت محترم وزیران در خصوص ساماندهی و مدیریت بازار ارز به پیوست جدول حاوی ۵۵۰ ردیف کد تعرفه (شامل تعرفه‌های جدید ۱۳۹۸ و تعرفه‌های سال گذشته که گروه کالایی آنها تغییر یافته) جهت استحضار و اعمال در سامانه ارزی بانکی کشور ارسال می‌گردد.

لازم به ذکر است مندرجات نامه‌های شماره ۶۰٫۱۷۷۵۷۷ مورخ ۱۳۹۷٫۷٫۷، شماره ۶۰٫۲۵۴۴۱۳ مورخ ۱۳۹۷٫۱۰٫۲ و شماره ۶۰٫۳۳۴۶۵۳ مورخ ۱۳۹۷٫۱۲٫۲۵ پیرامون تخصیص ارز با نرخ دولتی برای ۱۲۷۰ ردیف کد مندرج در نامه‌های مزبور با شرایط تائید و اعلام سیستمی توسط وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کماکان به قوت خود باقی است. از این فهرست تعرفه شماره ۷۰۰۲۳۹۰۰ حذف و مشمول گروه ۲ کالایی و تعرفه شماره ۳۵۰۳۰۰۹۰ در صورت تائید وزارت مذکور مشمول ارز به نرخ دولتی شده و به آن اضافه می‌گردد.

ضمنا پرونده‌های مشمول تعرفه‌های گروه ۴ صرفا در صورتی که تامین ارز شده و یا قبض انبار یا بارنامه آنها صادر شده باشد، امکان ادامه فرایندهای تجاری (اعم از تمدید، ویرایش یا ترخیص) را خواهند داشت.

همچنین مطالعه کنید:

بخشی از عوامل تعیین کننده گرانی خارج از حوزه مسئولیت وزارت صمت هستند/ تولید سیمان ۱۳ درصد افزایش داشته است/ رتبه دهم تولید فولاد در دنیا را داریم

علیرضا رزم حسینی صبح امروز (۲۸ اردیبهشت ماه) با حضور در صحن علنی مجلس برای …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *