صفحه اصلی / ورزشی / جهان ورزش / اعتراض فدراسیون کشتی به اتحادیه جهانی
فدراسیون کشتی

اعتراض فدراسیون کشتی به اتحادیه جهانی

کسب و کار نیوز: فدراسیون کشتی ضمن اعتراض نسبت به اقدام مسئولان برگزاری جام ساساری ایتالیا در پس گرفتن مدال طلای محمدباقر یخکشی به علت این که وی با تی‌شرت ورزشی بر روی سکو حاضر شده بود، در عین حال بر برخورد با مسببین این اتفاق عجیب تأکید کرد.

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ایسنا, محمدباقر یخکشی، نماینده مازنی کشتی کشورمان در مسابقات جام ساساری ایتالیا، پس از عبور از سد حریفان خود از کشورهای الجزایر، آمریکا و بلاروس و با یک شکست مقابل نماینده هند به دیدار فینال رسید. او در نهایت برابر رسول کالیف از قزاقستان با نتیجه ٧ بر ٢ به برتری رسید و به عنوان قهرمانی دست یافت.
در همین رابطه در جریان مراسم اهدای جوایز این وزن، مسئولین مسابقات جام ساساری به دلیل حضور یخکشی با تی‌شرت ورزشی روی سکو، وی را دیسکالیفه و از اهدای مدال او ممانعت کردند.
این در حالی است که در مسابقات جهانی و المپیک قید حضور ورزشکاران با تی‌شرت ورزشی در قوانین اتحادیه جهانی کشتی دیده شده است اما حتی در مسابقات قهرمانی آسیا که اخیراً در چین برگزار شد، قانون مذکور رعایت نشد.
در همین رابطه فدراسیون کشتی ضمن احترام به قوانین اتحادیه جهانی کشتی، مراتب اعتراض خود را به اتحادیه جهانی کشتی منعکس خواهد کرد. همچنین ضمن بررسی موضوع با عوامل این بی انضباطی برخورد خواهد شد.
با دیسکالیفه شدن یخکشی، مدال طلا به کالیف از کشور قزاقستان رسید و یخکشی هیچ امتیازی کسب نکرد.

همچنین مطالعه کنید:

آپارتمان در تهران چند قیمت خورد؟

به گزارش کسب و کار نیوز، براساس مشاهدات میدانی در مناطق مختلف تهران با توجه  …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *