صفحه اصلی / سرخط خبرها / ۹۹ درصد مدیران استان کرمان پاکدست هستند
دیوان محاسبات استان کرمان

مدیرکل دیوان محاسبات استان عنوان کرد:

۹۹ درصد مدیران استان کرمان پاکدست هستند

مدیرکل دیوان محاسبات استان کرمان گفت: بر اساس آمار دادسرا و شعب مستشاری دیوان ۹۹ درصد مدیران استان کرمان پاکدست هستند که این امر باعث افتخار و درخشش استان شده است.

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ایسنا, “احمدعلی حسینی” در مراسم معارفه نماینده جدید دیوان محاسبات در اداره کل ثبت اسناد و املاک استان کرمان با اشاره به اینکه بودجه ریزی باید عملیاتی باشد، گفت: برنامه‌های سالیانه دستگاه‌های اداری می‌بایست بر اساس بودجه تخصیص داده شده تنظیم شوند اما وجود برخی مشکلات باعث شده این روند به درستی صورت نپذیرد.
وی بیان کرد: بر اساس نرخ تورم، تعداد ساختمان‌ها، نیرو و سایر شاخص‌ها باید بودجه تخصیصی هر دستگاه تعیین شود اما هنوز قدرت چانه زنی در زمینه اخذ بودجه وجود دارد که در این زمینه نیز باید تدابیری اندیشیده شود.
مدیرکل دیوان محاسبات استان کرمان با بیان اینکه بر اساس آمار دادسرا و شعب مستشاری دیوان ۹۹ درصد مدیران استان کرمان پاکدست هستند که این امر باعث افتخار و درخشش استان شده است، خاطرنشان کرد: مدیران پاکدست جز ء سرمایه‌های انسانی ارزشمند کشورند و استراتژی دیوان محاسبات مبتنی بر حمایت از این مدیران و همچنین پیشگیری از بروز تخلف است.
مدیرکل ثبت اسناد و املاک استان کرمان نیز در این مراسم بر لزوم اهتمام در حفظ بیت المال و دقت در مصرف بودجه عمومی تاکید کرد و گفت: بر اساس اصول ۵۵ و ۵۴ قانون اساسی وظیفه دیوان محاسبات نظارت بر نحوه مصرف بودجه و جلوگیری از حیف و میل بیت المال است و سعی این اداره کل در سنوات گذشته بر این بوده تا هیچ گونه اسرافی صورت نپذیرد و بر اساس آمار عملکرد این اداره کل اهتمام جدی در حفظ بیت المال و دقت در مصرف بودجه عمومی داشته است.
رضا طالبی زاده افزود: با برنامه ریزی صحیح و مدیریت منابع و امکانات موفق شدیم رتبه برتر را در زمینه آرشیو الکترونیک کسب کنیم، بطوریکه می‌بایست با بودجه تخصیص یافته تعداد ۱۶ میلیون برگ از اوراق پرونده‌های ثبتی اسکن کنیم، اما توانستیم با همان میزان بودجه تعداد ۱۹ میلیون و ۵۰۰ هزار برگ را اسکن و در سامانه آرشیو الکترونیک بارگذاری نمائیم.
این مقام قضائی با اشاره به خدمات متنوع اداره کل ثبت اسناد و املاک استان کرمان در حوزه‌های چهارگانه املاک، اسناد، ثبت شرکت‌های تجاری و مؤسسات غیر تجاری و اجرای مفاد اسناد رسمی گفت: اگر درآمد حاصل از قانون کاداستر، برای اجرایی شدن دقیق خود این قانون اختصاص و قانون کاداستر به طور کامل در کشور اجرا می‌شد، مشکلات حقوقی مردم و در نتیجه ورودی پرونده‌ها به مراجع قضائی کاهش پیدا می‌کرد.

همچنین مطالعه کنید:

تشکیل ۵۷۰ پرونده مقابله با قاچاق سازمان یافته/ رشد ۸۰ درصدی پرونده‌ها در سال گذشته

به گزارش کسب و کار نیوز ، علی مویدی خرم آبادی با اشاره اینکه تحقق …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *