چهارشنبه , ۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۰
صفحه اصلی / اقتصادی / بورس / رشد حجم و ارزش معاملات در بورس کالای ایران

طی هفته گذشته رقم خورد

رشد حجم و ارزش معاملات در بورس کالای ایران

کسب و کار نیوز: در هفته منتهی به 2 خرداد ماه، 445 هزار و 607 تن انواع کالا به ارزش بیش از 27 هزار میلیارد ریال در بورس کالای ایران مورد دادوستد قرار گرفت که نسبت به هفته ما قبل به ترتیب رشد 29 و 30 درصدی را در حجم و ارزش معاملات تجربه کرد.

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل شرکت بورس کالای ایران، طی هفته اخیر و در تالار محصولات صنعتی و معدنی، ۲۵۰ هزار و ۲۷۲ تن انواع کالا به ارزش ۱۵ هزار و ۶۹۷ میلیارد ریال معامله شد.

در این تالار ۲۳۳ هزار و ۶۹۰ تن فولاد، ۴ هزار و ۴۹۰ تن مس، ۲ هزار تن آلومینیوم،۱۴۰ تن کنسانتره مولیبدن، ۱۲ تن کنسانتره فلزات گرانبها و ۱۰ هزار تن سنگ آهن از سوی مشتریان خریداری شد.

همچنین در هفته معاملاتی مذکور در دو بخش داخلی و صادراتی تالار فرآورده های نفتی و پتروشیمی، ۱۹۰ هزار و ۳۶۷ تن انواع کالا به ارزش ۱۱ هزار و ۴۰۲ میلیارد ریال به فروش رسید.

در این تالار ۳۶ هزار تن وکیوم باتوم، ۴۲ هزار و ۱۷ تن قیر، ۵۷ هزار و ۴۱۶ تن مواد پلیمری، ۳۰ هزار و ۱۸۸ تن مواد شیمیایی، یک هزار و ۵۰ تن عایق رطوبتی، ۲۲ هزار و ۲۹۰ تن لوب کات، ۷۱۳ تن روغن پایه و یک هزار و ۳۱۰ تن گوگرد معامله شد.

شایان ذکر است یک هزار و ۷۵۰ تن خرما نیز در تالار محصولات کشاورزی به فروش رسید.

همچنین ۳ هزار و ۲۱۸ تن کالا هم در بازار فرعی بورس کالای ایران معامله شد.

همچنین مطالعه کنید:

تخصیص ۱۰۰ میلیون دلار برای ترخیص روغن خام/افزایش قیمت نان تخلف است

به گزارش کسب و کار نیوز، صدیف بیک زاده در مورد مورد گرانی نان در …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *