صفحه اصلی / اقتصادی / بورس / رشد حجم و ارزش معاملات در بورس کالای ایران

رشد حجم و ارزش معاملات در بورس کالای ایران

در هفته منتهی به 2 خرداد ماه، 445 هزار و 607 تن انواع کالا به ارزش بیش از 27 هزار میلیارد ریال در بورس کالای ایران مورد دادوستد قرار گرفت که نسبت به هفته ما قبل به ترتیب رشد 29 و 30 درصدی را در حجم و ارزش معاملات تجربه کرد.

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از بورس کالا، در هفته منتهی به ۲ خرداد ماه، ۴۴۵ هزار و ۶۰۷ تن انواع کالا به ارزش بیش از ۲۷ هزار میلیارد ریال در بورس کالای ایران مورد دادوستد قرار گرفت که نسبت به هفته ما قبل به ترتیب رشد ۲۹ و ۳۰ درصدی را در حجم و ارزش معاملات تجربه کرد.
طی هفته اخیر و در تالار محصولات صنعتی و معدنی، ۲۵۰ هزار و ۲۷۲ تن انواع کالا به ارزش ۱۵ هزار و ۶۹۷ میلیارد ریال معامله شد.

در این تالار ۲۳۳ هزار و ۶۹۰ تن فولاد، ۴ هزار و ۴۹۰ تن مس، ۲ هزار تن آلومینیوم،۱۴۰ تن کنسانتره مولیبدن، ۱۲ تن کنسانتره فلزات گرانبها و ۱۰ هزار تن سنگ آهن از سوی مشتریان خریداری شد.

همچنین در هفته معاملاتی مذکور در دو بخش داخلی و صادراتی تالار فرآورده های نفتی و پتروشیمی، ۱۹۰ هزار و ۳۶۷ تن انواع کالا به ارزش ۱۱ هزار و ۴۰۲ میلیارد ریال به فروش رسید.

در این تالار ۳۶ هزار تن وکیوم باتوم، ۴۲ هزار و ۱۷ تن قیر، ۵۷ هزار و ۴۱۶ تن مواد پلیمری، ۳۰ هزار و ۱۸۸ تن مواد شیمیایی، یک هزار و ۵۰ تن عایق رطوبتی، ۲۲ هزار و ۲۹۰ تن لوب کات، ۷۱۳ تن روغن پایه و یک هزار و ۳۱۰ تن گوگرد معامله شد.

شایان ذکر است یک هزار و ۷۵۰ تن خرما نیز در تالار محصولات کشاورزی به فروش رسید.

همچنین ۳ هزار و ۲۱۸ تن کالا هم در بازار فرعی بورس کالای ایران معامله شد.

همچنین مطالعه کنید:

آپارتمان در تهران چند قیمت خورد؟

به گزارش کسب و کار نیوز، براساس مشاهدات میدانی در مناطق مختلف تهران با توجه  …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *