صفحه اصلی / سرخط خبرها / قیمت خرید تضمینی محصولات زراعی و دانه‌های روغنی سال ۹۸ مشخص شد

قیمت خرید تضمینی محصولات زراعی و دانه‌های روغنی سال ۹۸ مشخص شد

کسب و کار نیوز: قیمت خرید تضمینی محصولات زراعی و دانه‌های روغنی و چغندر قند برای سال ۹۸ توسط شورای اقتصاد مشخص شد.

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از فارس، اصلاحیه مصوب قیمت خرید تضمینی محصولات زراعی و دانه‌های روغنی و چغندر قند برای سال ۹۸ از سوی رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور ابلاغ شد.

در مصوبه شورای اقتصاد آمده است: در جلسه مورخ ۱۳۹۷/۱۲/۲۰ درخواست شماره ۰۲۰/۲۲۰۸۷ مورخ ۱۳۹۷/۱۱/۰۹ وزارت جهاد کشاورزی در خصوص پیشنهاد قیمت خرید تضمینی برای محصولات زراعی در سال ۱۳۹۸ (برگ سبز چای و پیله تر ابریشم) و همچنین اصلاح مصوبه شماره ۴۶۶۷۵۹ مورخ ۱۳۹۷/۰۸/۳۰ شورای اقتصاد موضوع قیمت خرید تضمینی محصولات زراعی (دانه‌های روغنی و چغندر قند) برای سال ۱۳۹۸ را مورد بررسی قرارداد و پس از بحث و بررسی به استناد ماده (۳۶) قانون الحاق برخی مواد به قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت (۲) درخواست مذکور را به شرح زیر مورد تصویب قرارداد:

الف: مصوبه شماره ۴۶۶۷۵۹ مورخ ۱۳۹۷/۰۸/۳۰ شورای اقتصاد به شرح ذیل اصلاح می‌گردد.

– وزارت جهاد کشاورزی نسبت به برنامه ریزی جهت توسعه قراردادهای کشت بین تولید کنندگان دانه‌های روغنی و صنایع مرتبط اقدام نماید. همچنین افزایش قیمت چغندر قند و دانه‌های روغنی از طریق بهبود بهره وری صنایع مربوط و اتخاذ سیاست‌های تجاری مناسب نباید سبب ایجاد بار مالی برای دولت گردد.

ب: قیمت تضمینی برگ سبز چای و پیله تر ابریشم به شرح ذیل تعیین می‌گردد:

– در مورد قیمت فروش برگ سبز چای به کارخانجات مقرر شد با توافق و هماهنگی وزارت جهاد کشاورزی با سازمان برنامه و بودجه کشور اقدام لازم بعمل آمده و تصمیمات متخذه اجرایی گردد.

– سازمان برنامه و بودجه کشور با همکاری وزارت جهاد کشاورزی (سازمان چای کشور) با رعایت قوانین و مقررات مربوط، در خصوص محدوده زمانی خرید، تعیین هزینه‌های تبعی موضوع این تصویب نامه، اخذ تضامین و وثایق معتبر از خریداران برگ سبز چای و زمان بازپرداخت آن، تصمیمات لازم را اتخاذ و بر نحوه اجرای آن‌ها نظارت نماید.

– سازمان چای کشور مکلف است ضمن نظارت دقیق بر فرآیند خرید تضمینی برگ سبز چای و جلوگیری از انحراف یارانه پرداختی دولت، اقدامات مورد نیاز را برای توسعه قراردادهای کشت و بهبود کیفیت تولید برگ سبز چای انجام داده و پیگیری‌های لازم را جهت ساماندهی چای کشور از طریق اجرای عملیات بهزراعی، بهبود فرآوری و اصلاح ساختار کارخانه‌های چای، ترویج مصرف چای داخلی و توسعه بازاریابی از طریق ظرفیت‌های صندوق توسعه چای کشور به عمل آورد.

همچنین مطالعه کنید:

تشکیل ۵۷۰ پرونده مقابله با قاچاق سازمان یافته/ رشد ۸۰ درصدی پرونده‌ها در سال گذشته

به گزارش کسب و کار نیوز ، علی مویدی خرم آبادی با اشاره اینکه تحقق …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *