سه شنبه , ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۰
صفحه اصلی / اصناف / برندها / فورد آمریکا ۷ هزار نیروی کار خود را اخراج می‌کند

فورد آمریکا ۷ هزار نیروی کار خود را اخراج می‌کند

شرکت فورد موتور اعلام کرد حدود ۱۰ درصد از نیروهای حقوق بگیر خود را تا پایان ماه اوت حذف خواهد کرد، این یعنی کاهش ۷۰۰۰ شغل.

به گزارش کسب و کار نیوز، شرکت فورد موتور اعلام کرد حدود ۱۰ درصد از نیروهای حقوق بگیر خود را تا پایان ماه اوت حذف خواهد کرد، این یعنی کاهش ۷۰۰۰ شغل. این اقدام فورد بخشی از تجدید ساختار بزرگ این شرکت است که سالانه ۶۰۰ میلیون دلار برای این خودرو ساز شمار دو صرفه‌جویی مالی دارد. سخنگوی شرکت فورد گفت که ۲۳۰۰ نفر از این کارکنان برکنار شده در آمریکا مشغول به کار هستند.جیم هکت، مدیرعامل فورد گفت:« برای موفقیت در صنعت رقابتی ما و برنده بودن در آینده ای که به سرعت تغییر می‌کند، باید تشریفات اداری را کاهش دهیم، مدیران را توانمند سازیم، تصمیم‌گیری را شتاب دهیم ، بر کارهای با ارزش تمرکز کنیم و هزینه ها را پایین بیاوریم».

فورد  برای بهبود سوددهی  و تسریع تولید،  عملیاتهای خود را در سراسر جهان دوباره ساماندهی می‌کند و اعلام کرده کارمندان خود در اروپا ،آمریکای جنوبی و روسیه کاهش می‌دهد. دونالد ترامپ موافق تقویت استخدام در بخش خودرو است و به شدت از خودروسازان و مخصوصا جنرال موتورز به خاطر تعدیل نیرو و کاهش مشاغل انتقاد می کند ولی تمرکز او بیشتر بر تعداد کارگران  در کارخانه ها است نه  کارمندان.هکت گفت به زودی ۲۰ درصد مدیران سطح بالای خود را هم حذف خواهد کرد. این اقدام در جهت کاهش تشریفات اداری و تسریع تصمیم‌گیری صورت می‌گیرد. قبل از آغاز این تجدید سازمان، فورد ۱۴ لایه سازمانی داشت ولی تعداد این لایه ها به ۹ کاهش می یابند.هکت گفت به کارمندان بیکار شده چند روز برای خداحافظی فرصت می‌دهد. این در تضاد با کاری است که جنرال موتورز در سال جاری انجام داد و  از کارمندان خود خواست  فورا محل کار را ترک کنند.

همچنین مطالعه کنید:

تلمبار اجناس تاریخ مصرف گذشته در بوفه ها

شایلی قرائی به گزارش کسب و کار نیوز ، این در حالی است که به …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *