چهارشنبه , ۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۰
صفحه اصلی / اقتصادی / ارتباطات و فناوری اطلاعات / اینستاگرام حساب‌های ضد ترامپ را مسدود می‌کند

اینستاگرام حساب‌های ضد ترامپ را مسدود می‌کند

شبکه اجتماعی اینستاگرام در حال تحقیق در مورد فعالیت برخی کاربران این شبکه اجتماعی بر ضد ترامپ رئیس جمهور آمریکا با استفاده از هشتگ‌هایی خاص است.

به گزارش کسب و کار نیوز، اینستاگرام اعلام کرد در حال تحقیق در خصوص فعالیت حساب‌های ضدترامپ برخی از کاربران این شبکه اجتماعی است. برخی حساب‌های کاربری در اینستاگرام با استفاده از هشتگ‌هایی مانند من از ترامپ متنفرم در اقدامی هماهنگ برای انتشار مطالبی منفی بر علیه وی فعال شده‌اند. سخنگوی اینستاگرام از تحقیقات در این زمینه خبر داده و تایید کرده است که حساب‌های مهاجم به ترامپ که قوانین این شبکه اجتماعی را نقض کنند، پاک می‌شوند. یک مؤسسه تحلیلی دیگر به نام Stroppa نیز از شناسایی حدود ۵۲ هزار حساب کاربری ضدترامپ در اینستاگرام خبر داده است.

گفتنی است؛ اینستاگرام که در مالکیت فیسبوک است از تحقیق و بررسی این موضوع خبر داده و البته تایید کرده که تعدادی از پست‌های ارسالی با چنین هشتگ‌هایی را نیز پاک کرده است. پیش از این و در سال ۲۰۱۶ نیز حملات بر ضدترامپ در شبکه‌های اجتماعی همزمان با برگزاری انتخابات ریاست جمهوری آمریکا به شدت افزایش یافته بود. بعد‌ها آمریکایی‌ها مدعی شدند این حملات با تحریک روسیه صورت گرفته است اما این ادعا‌ها هرگز اثبات نشد.

همچنین مطالعه کنید:

مانع تراشی در پرداخت وام ازدواج

شایلی قرائی به گزارش کسب و کار نیوز، در حالی قانون بودجه مجوز استفاده از …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *