چهارشنبه , ۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۰
صفحه اصلی / اصناف / صدور حواله توزیع ۴۰۰ کیلو شکر در بازار

صدور حواله توزیع ۴۰۰ کیلو شکر در بازار

عضو هیئت رئیسه اتاق اصناف تبریز گفت: کمبود اقلام اساسی در بازار واقعی نبوده بلکه جنبه روانی دارد.

به گزارش کسب و کار نیوز، محمدعلی صدیقی با بیان این‌ که کمبود آنچنانی در زمینه تأمین ارزاق عمومی و مایحتاج اساسی مردم نداریم، اظهار کرد: مشکل اصلی ما در توزیع کالاها بوده و از سویی نیز شایعات کم بودن کالا و نایاب شدن برخی از اقلام و مایحتاج ضروری خانوار باعث شده تا مردم به صورت خانوادگی به فروشگاه‌ها هجوم کرده و با ایستادن در صف خرید کالاهای اساسی به میزان مصرف چند ماه کالای مورد نظر را ذخیره می‌کنند. وی ادامه داد: اکنون مردم بیش از حد نیاز خود، به بازار مراجعه کرده و خرید می‌کنند به نحوی که خانه‌ها انبارهای کوچک ذخیره‌سازی کالاهای اساسی و مواد اولیه مورد نیاز شده است و این امر سیستم توزیع را مختل می‌کند.
وی با بیان این‌ که در آذربایجان شرقی طی یک ماه به اندازه یک سال، شکر برای واحدهای دارای پروانه کسب توزیع شده است، گفت: تاکنون یک هزار و ۵۰۰ حواله شکر ۴۰۰ کیلویی توسط اتحادیه خواربار فروشی تحت نظارت اتاق اصناف تبریز صادر شده است که از این تعداد حدود ۸۰۰ مورد شکر تحویل شده و مابقی ظرف سه روز آتی تحویل می‌شود.
صدیقی با بیان اینکه با ادامه این روند احتمال دارد طی روزهای آتی شاهد رکود در صنعت قند و شکر باشیم، افزود: نباید با جوسازی، مردم را به خرید بیش از نیاز کالاها دعوت کنیم؛ چراکه این اقلام فاسد شدنی هستند.
عضو هیئت رئیسه اتاق اصناف تبریز خاطرنشان کرد: شکر سهمیه‌ای باید به قیمت مصوب ۳,۴۰۰ تومان به دست مصرف‌کننده برسد و حتی طی جلسه‌ای با سازمان صنعت، معدن و تجارت استان، حالت دو نرخی را نیز برای شکر حذف کرده‌ایم. هر کسی بالاتر از قیمت ۳,۴۰۰ تومان عرضه کنند تخلف کرده و با این افراد برخورد می‌شود. وی همچنین در خصوص کمبود ماکارونی در بازار، تصریح کرد: با توزیع آرد مشکل کمبود ماکارونی نیز حل می‌شود.

همچنین مطالعه کنید:

نرخ منطقی ۵۸۰۰ تومان است/دولت اقدام غیرقانونی خود درباره گندم را اصلاح کرد

به گزارش کسب و کار نیوز، سید جواد ساداتی‌نژاد با بیان اینکه تذکر کمیسیون کشاورزی …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *