سه شنبه , ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۰
صفحه اصلی / ورزشی / جهان ورزش / دوازدهمی ایران در تکواندو قهرمانی جهان
تکواندو قهرمانی جهان

دوازدهمی ایران در تکواندو قهرمانی جهان

تیم ملی تکواندو مردان و زنان ایران که با ۱۲ تکواندوکار در ۱۶ وزن عازم رقابت‌های قهرمانی جهان شده بود، در مجموع با ۲ نقره و یک برنز در جایگاهی بهتر از دوازدهمی قرار نگرفت.

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ایسنا, در پایان رقابت‌های تکواندوی قهرمانی جهان ۲۰۱۹ که به مدت پنج روز در منچستر انگلیس برگزار شد، تیم ملی تکواندو ایران با ۲ مدال نقره سروش احمدی و مهلا مومن زاده و یک برنز آرمین هادی‌پور در جایگاهی بهتر از دوازدهمی جهان جای نگرفت.
* کره جنوبی، انگلیس و چین اول تا سوم شدند
کره جنوبی با ۲ طلا و ۲ برنز در مردان و ۲ طلا و یک نقره در زنان و مجموع ۴ طلا، یک نقره و ۲ برنز بر سکوی نخست ایستاد، انگلیس با یک طلا در مردان و ۲ طلا و یک برنز در زنان و مجموع ۳ طلا و یک برنز دوم شد و چین نیز با یک طلا و یک برنز در مردان و یک طلا، ۲ نقره و ۲ برنز در زنان و مجموع ۲ طلا، ۲ نقره و ۳ برنز در جایگاه سوم قرار گرفت.
تایلند، روسیه، ترکیه، آذربایجان، ایتالیا، کوبا، مکزیک و برزیل نیز در رده های چهارم تا یازدهم و بالاتر از ایران قرار گرفتند.
تیم مردان آذربایجان با سرمربیگری رضا مهماندوست توسط میلاد بیگی به یک مدال طلا رسید و با یک برنز دیگر در بخش زنان، این کشور در جایگاه هفتمی جهان قرار گرفت.
ترکیه نیز در بخش مردان مدالی نگرفت اما در بخش زنان یک طلا، یک نقره و ۲ برنز در مجموع ششم جهان شد. تک مدال نقره این کشور توسط نورتاتار همسر مهران عسگری تکواندوکار سابق تیم ملی ایران بدست آمد.

همچنین مطالعه کنید:

خداحافظی با لاستیک سنگین دولتی برای همیشه/ قیمتها ۲۵ درصد رشد کرد

از خرداد ماه سال گذشته، با تصویب ستاد اقتصادی دولت، لاستیک سنگین از زمره کالاهای …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *