چهارشنبه , ۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۰
صفحه اصلی / اقتصادی / بانک / کارنامه درخشان بانک رفاه کارگران در چابک سازی و مولد سازی دارایی ها

روابط عمومی بانک رفاه اعلام کرد

کارنامه درخشان بانک رفاه کارگران در چابک سازی و مولد سازی دارایی ها

کسب و کار نیوز: رییس مجلس شورای اسلامی در صحن علنی مجلس از بانک‌ رفاه کارگران به دلیل واگذاری املاک مازاد و عزم جدی برای چابک و مولدسازی دارایی‌ها تمجید کرد.

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از پایگاه خبری بانکداری ایرانی، لاریجانی گفت: گزارش کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی و نظارت بر اجرای اصل ۴۴ قانون اساسی درباره نحوه اجرای قانون رفع موانع تولید رقابت پذیر و ارتقاء نظام مالی کشور در حوزه بازارهای مالی نشان می دهد که در واگذاری بنگاه هایی که مربوط به بانک ها است، بانک رفاه کارگران از جمله بانک هایی بوده که بهتر از مابقی بانک ها عمل کرده است.
این گزارش می افزاید : این واگذاری ها در راستای عمل به ماده ۱۶ قانون رفع موانع تولید رقابت پذیر و ارتقای نظام مالی کشور و همچنین عمل به سیاست های کلان دولت و خروج از بنگاه داری بانک ها صورت گرفته است.
به گزارش بانکداری ایرانی، فروش اموال مازاد بانک‌ها از نکاتی بود که رییس مجلس شورای اسلامی به دلیل مثبت بودن عملکرد تعدادی از بانک ها، به آن واکنش نشان داده و از آن ها قدردانی کرد.
یکی از بانک‌هایی که رییس مجلس از آن به دلیل رشد بالای فروش اموال مازاد و چند برابری شدن واگذاری سهام ، تمجید کرد بانک رفاه کارگران بود چرا که این بانک در ۳ سال اخیر ، رشدی ۱۰ برابری را در فروش اموال مازاد و همچنین رشد چهار برابری را در فروش سهام تجربه کرد.
آمار فروش اموال مازاد
بررسی آمار فروش املاک مازاد بانک رفاه از سال ۹۵ تا ۹۷ نشان می دهد که عملکرد سال ۹۷ بانک رفاه در فروش املاک مازاد نسبت به سال ۹۵ به میزان ۵۲۸ درصد از نظر تعداد و بیش از دو هزار میلیارد ریال از نظر مبلغ فروش رشد کرده است.
بر همین اساس بانک رفاه در سه سال اخیر، در فروش املاک مازاد از نظر تعداد ۵ برابر و از نظر مبلغ ۱۰ برابر رشد داشته است.

واگذاری سهام
بر اساس این گزارش، واگذاری سهام بانک رفاه کارگران، در سال ۹۵ ، به عدد ۲۸۹ میلیون سهم به ارزش یک هزار و ۱۳۶ میلیارد ریال رسید.

این در حالی است که در سال ۹۶ جهش یافت و نسبت به سال ۹۵ بیش از ۴۷۸ درصد رشد داشته و از ۲۸۹ میلیون سهم به یک میلیارد و ۶۷۵ میلیون سهم به ارزش پنج هزار و ۶۷۸ میلیارد ریال رسید.
این روند افزایشی در سال ۹۷ نیز تکرار شد و سهام واگذاری به آستانه دو میلیارد سهم به ارزش ۶ هزار و ۲۲۸ میلیارد ریال رسیده و نسبت به سال ۹۶ از نظر تعداد سهام رشد ۱۵ درصدی را تجربه کرد.
تعداد سهام واگذار شده در سال ۹۷ نسبت به سال ۹۵ با رشد ۶ برابری و از نظر مبلغ ۴ برابری را تجربه کرده است .

همچنین مطالعه کنید:

رونمایی از نسخه جدید موبایل بانک سینا با امکان ثبت، تایید و انتقال چک های صیادی

به گزارش روابط عمومی بانک سینا، پیرو اجرای قانون جدید صدور چک و در راستای …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *