صفحه اصلی / استان ها / خوزستان / تاکنون تلفاتی از گوزن‌های سیل‌زده مشاهده نشده است
تلفات گوزن‌های سیل‌زده

رئیس پارک ملی دز:

تاکنون تلفاتی از گوزن‌های سیل‌زده مشاهده نشده است

رئیس پارک ملی دز با اشاره به مفقود شدن گوزن‌های زرد سایت میانرود در جریان وقوع سیل خوزستان گفت: تاکنون تلفاتی از گوزن‌های زرد مشاهده نشده است.

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ایسنا, رضا قپانچی‌پور با اشاره به آخرین وضعیت گوزن‌های زرد گرفتار در سیلاب اظهار کرد: خوشخبتانه در سیلاب اخیر گوزن‌های زرد خسارتی متحمل نشده‌اند و طبق پایش‌های انجام شده تاکنون تلفاتی از گوزن‌های زرد مشاهده نشده است.
وی افزود: حین پایش، یک رأس گوزن زرد بیرون از سایت مشاهده و عکس‌برداری شده است. همچنین چهار رأس گوزن زرد در سایت میانرود به جز آثار آنها، مشاهده شده‌اند.
رئیس پارک ملی دز با اشاره به تعداد گوزن‌های زرد پارک ملی دز گفت: زمانی که سایت میانرود حدود سال ۸۷ احداث شد، حدود ۲۱ رأس گوزن زرد به سایت آورده شدند که قطعاً با تکثیر گوزن‌های زرد، جمعیت آن‌ها بیشتر شده اما سال ۹۲ به علت بیماری “میاز” تعدادی از گوزن‌های زرد تلف شدند و در سیلاب سال ۹۵ نیز یک رأس گوزن تلف شد.
وی ادامه داد: حتی اگر تلفات گوزن‌های زرد را نیز از جمعیت آنها کم کنیم، باز هم جمعیت گوزن‌های زرد سایت تکثیر و پرورش گوزن‌های زرد ۲۰ رأس است. همچنین بر اساس شواهد، پیش‌بینی می‌شود شاید حدود ۳۰ رأس گوزن زرد بیرون از سایت داشته باشیم، البته سرشماری انجام نشده است.
در سیلاب اخیر بخشی از سایت تکثیر و پرورش گوزن زرد در میانرود واقع در منطقه حفاظت شده دز زیر آب رفت و بخش‌هایی از فنس‌های سایت تخریب شد.
پس از آن از سرنوشت گوزن‌های زرد موجود در سایت که حدود ۲۰ رأس بوده‌اند، اطلاعی در دست نبود و احتمال مرگ تمامی آنها مطرح شد.

همچنین مطالعه کنید:

آپارتمان در تهران چند قیمت خورد؟

به گزارش کسب و کار نیوز، براساس مشاهدات میدانی در مناطق مختلف تهران با توجه  …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *