صفحه اصلی / استان ها / آذربایجان شرقی / احیاء کنسول‌گری‌ها به توسعه تبریز کمک می‌کند
شهردار تبریز

شهردار:

احیاء کنسول‌گری‌ها به توسعه تبریز کمک می‌کند

شهردار تبریز گفت: احیاء کنسول گری کشورهای مختلف در تبریز می تواند به توسعه شهر تبریز در ابعاد مختلف کمک کند.

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ایسنا, ایرج شهین باهر در دیدار با مسئول جدید دفتر نمایندگی وزارت امور خارجه در منطقه شمال‌غرب کشور با بیان اینکه ارتباط با شهرها و کشورهای مختلف جهان تاثیر مهمی در توسعه شهر دارد گفت: در گذشته کشورهای متعددی در تبریز کنسولگری داشتند و این دفاتر به توسعه ارتباط تجار، سرمایه گذاران و حضور گردشگران در تبریز کمک می‌کرد.
او افزود: امروز هم راه‌اندازی کنسولگری ها باعث ایجاد فرصت‌های جدیدی در برقراری روابط با کشورهای مختلف می‌شود و تحقق این مهم به تسریع در رفع مشکلات موجود در حوزه مدیریت شهری کمک می‌کند.
شهردار تبریز در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به اهمیت جذب سرمایه‌گذار خارجی اظهار کرد: در سال‌های گذشته ارتباط خوبی با گروه‌ها و سرمایه‌گذاران کشورهای مختلف ایجاد کرده و تلاش داریم این روابط را توسعه بدهیم چون تنها راه مقابله با تنگناهای اقتصادی فعلی را جذب سرمایه‌گذار خارجی می‌دانیم.
شهین باهر شرایط فعلی کشور برای جذب سرمایه‌گذار در بخش‌های مختلف از جمله حوزه گردشگری را مناسب ارزیابی و تصریح کرد: در کشور و شهر تبریز جو مناسبی برای پذیرش سرمایه‌گذار وجود دارد و باید این شرایط را بهبود ببخشیم.
او با اشاره به ضرورت توسعه صنعت توریسم در شهر تبریز گفت: تهدیدهای موجود در عرصه‌های مختلف را باید به فرصت تبدیل کنیم، در شرایط کنونی فرصت مناسبی برای جذب گردشگر داریم.
شهردار تبریز با اشاره به برنامه‌ریزی برای برگزاری هفته فرهنگی تبریز در هامبورگ در آینده نزدیک گفت: در این برنامه از تمام ظرفیت‌های تجاری، اقتصادی، گردشگری و فرهنگی استفاده خواهیم کرد.
وی افزود: در این هفته و در ملاقات با مسئولان آلمانی فرصت‌های سرمایه‌گذاری در تبریز به آنها معرفی خواهیم کرد.
شهین باهر تصریح کرد: ما به سرمایه‌گذاران پروژه‌های شهری به راحتی می‌توانیم ضمانت‌های لازم را ارائه کنیم.
عیسی زاده -مسئول جدید دفتر نمایندگی وزارت امور خارجه در منطقه شمال‌غرب کشور- نیز در این دیدار ضمن اعلام آشنایی خود با این منطقه گفت: تجارب مناسبی در حوزه‌های اقتصادی از مأموریت‌های گذشته دارم و امیدوارم بتوانم از آن تجارب برای توسعه و کمک به تبریز استفاده کنم.

همچنین مطالعه کنید:

تشکیل ۵۷۰ پرونده مقابله با قاچاق سازمان یافته/ رشد ۸۰ درصدی پرونده‌ها در سال گذشته

به گزارش کسب و کار نیوز ، علی مویدی خرم آبادی با اشاره اینکه تحقق …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *