چهارشنبه , ۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۰
صفحه اصلی / سرخط خبرها / مهم‌ترین دلیل وقوع سیل‌ در قزوین مشخص شد
وقوع سیل‌ در قزوین

مهم‌ترین دلیل وقوع سیل‌ در قزوین مشخص شد

معاون عمرانی استاندار قزوین دلیل عمده وقوع سیل‌های اخیر استان قزوین را ساخت و ساز در حریم و بستر رودخانه‌ها و مسیل‌ها دانست و گفت: ساخت و سازهای غیرمجاز در حریم رودخانه‌ها از موضوعات مهم استان است که باید در اسرع وقت با جدیت بیشتری از آن جلوگیری کرد.

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ایسنا, علی فرخزاد معاون عمرانی استاندار قزوین در جلسه ستاد جلوگیری از ساخت‌وساز غیرمجاز دلیل عمده وقوع سیلهای اخیر استان را ساخت و ساز در حریم و بستر رودخانه‌ها و مسیل‌ها دانست و تاکید کرد: ساخت و سازهای غیرمجاز در حریم رودخانه‌ها از موضوعات مهم استان است که باید در اسرع وقت با جدیت بیشتری از آن جلوگیری کرد .
وی افزود: استان قزوین از حیث زمین‌خواری و انتفاع تغییرکاربری‌ها، متفاوت‌تر از بقیه استان‌ها است و برای جلوگیری از سوءاستفاده سودجویان و با توجه به تأکید شورای حفظ حقوق بیت‌المال باید پیشگیری از ساخت‌وسازهای غیرمجاز در اولویت قرار گیرد.
فرخ‌زاد همراهی سیستم قضایی را در این خصوص ضروری دانست و گفت: فرمانداری‌ها مواردی که در بحث پیشگیری باید بیشتر مورد توجه قرارگیرد را اعلام کنند تا با اهتمام بنیاد مسکن، دهیاری‌ها و شهرداری‌ها و نیز همراهی سیستم قضا بتوان از ساخت و سازهای غیرمجاز جلوگیری به عمل آورد.
وی گفت: برخی نواحی منفصل که بیشتر مستعد ساخت‌وساز هستند مورد کنترل دقیق‌تر شهرداری‌ها و شوراها قرارگیرند به هرحال هیچ ساختمانی در یک شب ساخته نمی‌شود و می‌توان با کنترل دقیق از همان ابتدا جلوی ساخت آنها گرفته شود.
معاون عمرانی استاندار قزوین گفت: در مواردی که نیاز به تخریب نیز وجود داشت، عملیات تخریب حتماً به فرمانداران اعلام شود تا در صورت لزوم تدابیر لازم را اتخاذ کنند تا تبعات به حداقل برسد.

همچنین مطالعه کنید:

نرخ منطقی ۵۸۰۰ تومان است/دولت اقدام غیرقانونی خود درباره گندم را اصلاح کرد

به گزارش کسب و کار نیوز، سید جواد ساداتی‌نژاد با بیان اینکه تذکر کمیسیون کشاورزی …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *