سه شنبه , ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۰
صفحه اصلی / اسلایدر / قیمت جهانی طلا امروز ۱۳۹۸/۰۲/۲۴
قیمت طلا

قیمت جهانی طلا امروز ۱۳۹۸/۰۲/۲۴

کسب و کار نیوز - قیمت هر اونس طلا امروز ابتدا تا رقم ۱۳۰۳ دلار و ۲۶ سنت بالا رفت، اما بعدا با ۰.۱۰ درصد کاهش نسبت به رقم پایانی جلسه قبل به ۱۲۹۸ دلار و ۵۶ سنت رسید.

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از تسنیم، به نقل از رویترز، در حالی که بالا گرفتن تنش های تجاری میان آمریکا و چین و ترس از تشدید جنگ تجاری موجب شده تا سرمایه گذاران به بازارهای امن کوچ کنند، قیمت طلا امروز در نزدیکی بالاترین رقم یک ماه اخیر باقی ماند.

بر اساس این گزارش، قیمت هر اونس طلا امروز ابتدا تا رقم ۱۳۰۳ دلار و ۲۶ سنت بالا رفت، اما بعدا با ۰٫۱۰ درصد کاهش نسبت به رقم پایانی جلسه قبل به ۱۲۹۸ دلار و ۵۶ سنت رسید. قیمت طلای آمریکا نیز امروز با ۰٫۲ درصد کاهش به ۱۲۹۹ دلار و ۲۰ سنت رسید.

به دنبال اعلام چین مبنی بر وضع تعرفه های تلافی جویانه علیه کالاهای آمریکایی، که موجب کاهش شدید شاخص بورس وال استریت در جلسه قبل شد، امروز افت شاخص ها در بورس های آسیایی ادامه داشت.

جفری هالی تحلیلگر بازار طلا در موسسه اوآندا گفت: «اکنون که اختلافات تجاری تشدید شده، سرمایه گذاران به دنبال محلی امن برای سرمایه گذاری هستند و همین مسئله موجب رشد قیمت طلا شده است.»

وی افزود: «اگر شاخص ها در بازار بورس پایین تر بروند، قیمت طلا ممکن است تا رقم ۱۳۱۰ تا ۱۳۱۲ دلار هم بالا برود. اما هرگونه پیشرفت ناگهانی در مذاکرات تجاری می تواند موجب افت مجدد قیمت فلز زرد شود.»

به دنبال عمیق تر شدن اختلافات تجاری میان دو اقتصاد بزرگ جهان، روز دوشنبه، قیمت طلا ۱٫۱ درصد رشد داشت و بیشترین رشد یک روزه از ۱۹ فوریه را تجربه کرد. چین اعلام کرده که تعرفه هایی را علیه مجموعه ای از کالاهای آمریکایی در نظر خواهد گرفت. این اقدام به تلافی افزایش تعرفه های دولت آمریکا در مور د۲۰۰ میلیارد دلار کالای چینی انجام می شود.

تجار نگران اند چین به عنوان بزرگترین طلبکار خارجی آمریکا، در تلافی اقدامات ترامپ علاوه بر افزایش تعرفه ها اقدام به خارج کردن دارایی های خود از آمریکا کند.

همچنین مطالعه کنید:

تاخیر در بارگیری نهاده های دامی/تعلل دولت در تعیین نرخ شیر خام

به گزارش کسب و کار نیوز ، سید احمد مقدسی با اشاره به تأمین سهمیه …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *