سه شنبه , ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۰
صفحه اصلی / اقتصادی / ارتباطات و فناوری اطلاعات / فیس‌بوک چندتکه می‌شود؟

فیس‌بوک چندتکه می‌شود؟

فشار روی فیس‌بوک به‌عنوان یک کمپانی با قدرت نامحدود افزایش‌یافته است. جو بایدن رقیب دموکرات ترامپ در انتخابات 2020 در مصاحبه با آسوشیتدپرس از تقسیم فیس‌بوک به چند شرکت کوچک صحبت کرد.

به گزارش کسب و کار نیوز، معاون سابق رئیس‌جمهور در دوران اوباما اعلام کرد به‌طورجدی به قوانین ضد تراست در مورد برخی کمپانی‌های آی‌تی ازجمله فیس‌بوک نپرداخته‌ایم. ازآنجایی‌که غول‌های آی‌تی با زندگی روزمره آمریکایی‌ها عجین شده، میزان حساسیت نسبت به آن‌ها  زیادتر از قبل شده است و به همین دلیل یکی از موضوعات موردبحث میان کاندیداهای ریاست جمهوری ۲۰۲۰ شده است. جو بایدن همچنین تأکید کرد باید به‌طورجدی به این موضوع بنگریم تا در صورت لزوم کمپانی‌هایی مانند فیس‌بوک را به چند شرکت کوچک تقسیم کنیم.

اخیراً الیزابت وارن دیگر رقیب دموکرات کارزار انتخاباتی ۲۰۲۰ از لزوم تنظیم مقررات جدید برای غول‌های آی‌تی مانند فیس‌بوک، گوگل،آمازون و … گفته بود. وی تأکید کرده است که فیس‌بوک باید کمپانی‌هایی مانند واتس‌اپ و اینستاگرام را بفروشد.

جو بایدن در مصاحبه با آسوشیتدپرس نقطه نظرات الیزابت وارن را ستود و البته افزود باید کار کارشناسی به‌درستی صورت گیرد.سناتور کامیلا هریس از کالیفرنیا نظری افراطی‌تر داشته و اخیراً اعلام کرد فیس‌بوک باید به‌طورکلی جمع شود. وی گفته بود رشد فیس‌بوک نگران‌کننده شده و حریم خصوصی افراد را در نظر نمی‌گیرد. وی روی تنظیم جدی و نظارت بیشتر تأکید کرد.تنها افراد سیاسی خواستار برخورد با فیس‌بوک نیستند. کریس هیوز همکلاسی مارک زاکربرگ و از مؤسسین فیس‌بوک هفته گذشته گفت این کمپانی و زاکربرگ قدرت نامحدود پیداکرده و باید تجزیه شود.

همچنین مطالعه کنید:

تلمبار اجناس تاریخ مصرف گذشته در بوفه ها

شایلی قرائی به گزارش کسب و کار نیوز ، این در حالی است که به …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *