پنج شنبه , ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۰
صفحه اصلی / اصناف / بازار گل در رکود است

قیمت گل رز ۸ تا ۱۰ هزار تومان

بازار گل در رکود است

یک مقام مسئول گفت: به علت اینکه در ماه مبارک رمضان، خرید و فروش گل کمتر صورت می گیرد، هم اکنون در این بازار شاهد رکود هستیم.

به گزارش کسب و کار نیوز، اکبر شاهرخی رئیس اتحادیه فروشندگان گل و گیاه تهران ظهار کرد: در حال حاضر با کاهشقیمت گل در بازار مواجه ایم که علت آن را می‌توان به ایام ماه مبارک رمضان نسبت داد چرا که خرید گل به نسبت ماه‌های دیگر کمتر می‌شود. رئیس اتحادیه فروشندگان گل و گیاه تهران در تشریح  قیمت گل های پرفروش  در بازار گفت: آنتوریوم ۱۰ هزار تومان، گل رز بین ۸ تا ۱۰ هزار تومان، گل میخک ۱۰ هزار تومان، گل داوودی ۱۰ هزار تومان و گل لیلیوم بین ۱۵ تا ۲۰ هزار تومان  است. وی بابیان اینکه متعلقات گل همچون اسفنج، روبان، زر ورق  و … تا حدی گران شده است، افزود: با این حال به علت کاهش قدرت خرید مردم، قیمت گل را افزایش نداده ایم.

به گفته رئیس اتحادیه فروشندگان گل و گیاه تهران، شاید قیمت برخی گل ها در برخی مناطق متفاوت باشد اما این موضوع، را نمی توان  به  قیمت تمامی گل ها در تمامی نقاط نسبت داد. شاهرخی گفت: به افراد توصیه می‌شود که از گل فروشی‌های دارای مجوز، گل خریداری کنند تا در صورت مشاهده تخلف و گران فروشی، امکان رسیدگی به طرح شکایت  وجود داشته باشد. رئیس اتحادیه فروشندگان گل و گیاه تهران با بیان اینکه امیدواریم که این صنف هم همانند سایر اصناف بتواند در جهت تحققرونق تولید گام بردارد اظهار کرد: زمانی که نرخ ارز در بازار ثابت شود بطور قطع می‌تواند تاثیرات خود را در این بازار داشته باشد.

 

همچنین مطالعه کنید:

افزایش قیمت نان با پایان ماه رمضان

به گزارش کسب و کار نیوز، هر ساله در آغاز سال همراه با افزایش نرخ …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *