صفحه اصلی / اجتماعی / جامعه و شهری / انتشار نقشه‌های تغییرات میانگین دمای سالیانه شهر تهران طی نیم قرن اخیر

برای اولین بار در سامانه داده نمای تهران صورت گرفت

انتشار نقشه‌های تغییرات میانگین دمای سالیانه شهر تهران طی نیم قرن اخیر

نقشه‌های تغییرات میانگین دمای سالیانه شهر تهران طی نیم قرن اخیر برای اولین بار توسط سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری تهران و با همکاری سازمان هواشناسی کشور منتشر شد.

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از روابط عمومی سازمان فاوای شهرداری تهران، مرکز آمار و رصد شهری این سازمان برای اولین بار نقشه‌های تغییرات میانگین دمای سالیانه شهر تهران از سال ۱۳۴۶ تا ۱۳۹۷ را برای استفاده و تحلیل پژوهشگران در سامانه داده نمای تهران به نشانی data.tehran.ir منتشر کرده است.
علاقمندان می‌توانند با مراجعه به پرتال داده نمای تهران در زیرمجموعه آب و هوا از بخش فهرست داده‌ها، نقشه‌های موضوعی مرتبط با تغییرات دمای تهران طی ۵۰ سال اخیر را مشاهده و دریافت کنند.
گفتنی است سامانه «داده نمای تهران» از جمله درگاه‌هایی است که داده‌های آماری و اطلاعات مربوط به شهر را به صورت رایگان و بدون محدودیت خاصی در اختیار مردم قرار می‌دهد و امتیاز شاخص آن ارائه داده باز (Open Data) و قابل بهره برداری برای عموم است.
این پرتال دارای دسته‌بندی‌های متنوع اطلاعاتی در موضوعاتی از جمله ارتباطات، انرژی، آموزش، بهداشت و درمان، حمل و نقل، ساختمان و مسکن، صنعت و معدن، عمران و خدمات شهری، مالی و اقتصادی و…. است که هرکدام زیرمجموعه‌هایی از داده‌های مربوط به حوزه مشخص شده را دربر می‌گیرد.

همچنین مطالعه کنید:

کاهش ۶۳ درصدی قدرت خرید کارگران و بازنشستگان

به گزارش کسب و کار نیوز، حسن صادقی در خصوص تعیین مزد ۱۴۰۰، اظهار داشت: …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *