صفحه اصلی / ورزشی / فوتبال و فوتسال / از تقابل گل‌محمدی و قلعه‌نویی تا تلاش شاگردان برانکو برای قهرمانی در تهران

از تقابل گل‌محمدی و قلعه‌نویی تا تلاش شاگردان برانکو برای قهرمانی در تهران

هفته بیست و نهم لیگ برتر با برگزاری هشت دیدار به طور همزمان برگزار می‌شود.

روز دوم هفته بیست و یکم مسابقات لیگ برتر فوتبال ایران - دیدار تیم‌های نساجی مازندران و پرسپولیس تهران

به گزارش کسب و کار نیوز، لیگ برتر فوتبال ایران امشب وارد هفته بیست و نهم می‌شود. تمام هشت دیدار این هفته به دلیل حساسیت مسابقات و جلوگیری از شک و شبهه، به طور همزمان از ساعت ۲۱:۳۰ آغاز می‌شود.

پرسپولیس – ماشین سازی

سرخ‌پوشان پایتخت برای رسیدن به قهرمانی و حفظ فاصله با سپاهان و استقلال نیازمند کسب سه امتیاز این دیدار هستند. آن‌ها در صورت پیروزی و توقف سپاهان، می‌توانند جشن قهرمانی را در ورزشگاه آزادی بدون جام و مدال برگزار کنند. مهم‌ترین چهره غایب پرسپولیس علیرضا بیرانوند به دلیل محرومیت و انصاری و ماهینی به دلیل مصدومیت هستند.

در سوی مقابل، ماشین‌سازی هفته‌هاست فاقد انگیزه لازم برای رسیدن به هدفی مشخص در لیگ برتر است و تنها برای حیثیت خودش به میدان می‌رود. این تیم تدافعی که با تساوی‌های پرشمار در این فصل مشهور شده، انگیزه‌هایی هم برای خوشحال کردن هواداران تبریزی دارد تا با ایجاد تداخل در مسیر پرسپولیس به این هدف دست یابد.

بازی رفت دو تیم در تبریز با یک گل به سود شاگردان برانکو تمام شد. پرسپولیس در پنج بازی اخیر در لیگ برتر و آسیا به برد دست نیافته است. ماشین‌سازی هم وضعیت مشابهی دارد در شش بازی اخیرش در لیگ برتر رنگ برد را ندیده است.

صنعت نفت آبادان – استقلال

استقلال همچنان روی کاغذ شانس قهرمانی دارد و اگر به معجزه در فوتبال اعتقاد داشته باشند، در این دیدار برای کسب برد و رسیدن به جام قهرمانی به میدان خواهند رفت. آن‌ها برای کسب سهمیه آسیا باید این دیدار را ببرند تا حداقل رده دوم یا سوم را حفظ کنند.

از طرفی صنعت نفت با حضور هواداران پرشور آبادانی سدی در برابر استقلال است. آن‌ها تا چند هفته قبل در بحران بودند اما با چهار برد در چهار بازی متوالی اکنون برای رسیدن به جمع هشت تیم نخست جدول تلاش می‌کنند.

بازی رفت این دو تیم در تهران با سه گل به سود تیم وینفرد شفر به پایان رسید اما اکنون هدایت آبی‌پوشان بر عهده فرهاد مجیدی است.

پدیده – سپاهان

جنگ سهمیه آسیا و قهرمانی لیگ برتر در این دیدار هم جاری است و دو تیم آماده و مدعی در ورزشگاه امام رضا (ع) مقابل هم صف آرایی می‌کنند. پدیده که به معنای واقعی کلمه پدیده فصل جاری بوده، توانسته با نتایج خوب در بازی‌های اخیر به رده چهارم برسد و شانس رسیدن به رده سوم و حتی دوم را هم دارد. آن‌ها در خانه تیمی بسیار خطرناک هستند و اخیراً استقلال را شکست دادند. با این حال وخامت حال گل‌محمدی یک روز قبل از این دیدار تبدیل به نگرانی هواداران و عوامل پدیده شده است.

زردپوشان اصفهانی بعد از پرسپولیس اصلی‌ترین مدعی قهرمانی لیگ برتر بعد از پرسپولیس هستند اما با اشتباه و باخت در این دیدار می‌توانند سهمیه آسیا را هم از دست بدهند. به همین جهت تیم قلعه نویی ضمن رعایت احتیاط در زمین پدیده، چشم به کسب پیروزی و جلوگیری از قهرمانی پرسپولیس دارند.

بازی رفت این دو تیم در اصفهان با یک گل به سود سپاهان تمام شده است.

تراکتورسازی – پارس جنوبی

تبریزی‌ها علی‌رغم نتایج بسیار ضعیف در چهار هفته اخیر و از دست رفتن قهرمانی در لیگ برتر و سقوط به رده پنجم جدول، همچنان امیدوار به کسب سهمیه لیگ قهرمانان آسیا هستند. آن‌ها با پیروزی در این دیدار و توقف تیم‌ها بالانشین مجدداً می‌توانند به جمع تیم‌های دوم تا سوم بپیوندند که این موضوع صرفاً به خودشان ارتباط ندارد و نیازمند همکاری تیم‌های مدعی هم است. آن‌ها در این دیدار استوکس‌، مهاجم خارجی خود را هم دارند اما کماکان خبری از فروزان نیست.

در سوی دیگر این میدان، پارس جنوبی قرار دارد که به واسطه باخت‌های متوالی، از رده ششم جدول به نیمه دوم آن سقوط کرده و با مشکلات مالی و انضباطی دست و پنجه نرم می‌کند. اوضاع تیم تارتار برای این دیدار چندان مساعد نیست.

بازی رفت در شهر جم با نتیجه یک بر صفر به سود تراکتورسازی تمام شد. همچنین پارس جنوبی از ۱۰ بازی اخیرش، تنها یک برد و دو تساوی کسب کرده و مابقی را شکست خورده است. تراکتورسازی هم سه باخت و یک تساوی در چهار بازی اخیرش دارد.

سپیدرود – نساجی

داربی شمال کشور در رشت برگزار می‌شود. جای از حساسیت‌های برگزاری بازی میان دو تیم شمالی، سپیدرود برای بقا در لیگ برتر نیازمند کسب برد و لغزش نفت مسجد سلیمان است. شاگردان نادر دست نشان علی رغم تلاش برای جدایی از انتهای جدول همچنان در رده پانزدهم قرار دارند و باید فاصله یک امتیازی تا رده چهاردهم را جبران کنند.

با وجود شرایط بغرنج سپیدرود، نساجی وضعیت مناسبی دارد و فصل آینده هم در لیگ برتر حضور دارد. با این حال آن‌ها انگیزه‌های خود را برای موفقیت در داربی استان‌های مازندران و گیلان دارند.

بازی رفت این دو تیم در قائم شهر با تساوی دو بر دو و یک بازیکن اخراجی از سوی سپیدرود تمام شد. سپیدرود و نساجی در پنج بازی اخیرشان سه مساوی، یک برد و یک باخت را تجربه کرده‌اند.

پیکان – نفت مسجد سلیمان

پیکان با حسین فرکی از نتایج ضعیف در نیم فصل دوم فاصله گرفته و فردا از نظر انگیزشی، هدفی برای خودش ندارد اما حسین فرکی تاکید کرد که این تیم برای نام باشگاه و اهدافی همچون پایان خوب در لیگ برتر به دنبال برد هستند تا شک و شبهه‌ای در کار نباشد و رقابت جوانمردانه در لیگ‌برتر رعایت شد.

با این حال نفت مسجد سلیمان نیازمند برد است تا از مزاحمت سپیدرود راحت شود و حداقل در نخستین سال حضورش در لیگ برتر به لیگ دسته یک بازنگردد. آن‌ها برای حفظ فاصله یک امتیازی با پیکان و پشت سر گذاشتن سپیدرود به تهران آمدند و برای رسیدن به برد باید طلسم ۱۴ بازی بدون برد را از بین ببرند.

یکی از معدود بردهای نفت در بازی رفت این دو تیم رقم خورده که بازی با یک گل به سود مسجد سلیمانی‌ها تمام شد. این بازی در حالی برگزار می‌شود که پیکان از سه بازی اخیرش دو برد و یک مساوی کسب کرده است.

ذوب آهن – فولاد خوزستان

تقابل این دو تیم، تقابل استاد و شاگرد است. تا چند سال قبل علیرضا منصوریان در تیم ملی بزرگسالان دستیار افشین قطبی بود و در نشست خبری قبل از بازی هم حسابی از همدیگر تعریف کردند.

این بازی تقابلی برای رسیدن به رده ششم جدول است. فولاد و ذوب آهن با قطبی و منصوریان به مراتب نتایج بهتری را کسب کردند و اکنون در رده ششم و هفتم قرار دارند. فولاد هفته گذشته در رشت توانست سپیدرود را شکست دهد. از آن سمت ذوب آهن به تازگی صعود به مرحله پلی‌آف لیگ قهرمانان آسیا را قطعی کرده و در پنج بازی اخیرش در لیگ برتر سه برد، یک باخت و یک مساوی را تجربه کرده است.

بازی رفت دو تیم با سرمربیان متفاوتی برگزار شد که آن دیدار با تساوی یک بر یک تمام شد.

استقلال خوزستان – سایپا

دو تیم کاملاً بی‌انگیزه و بی‌هدف برابر هم بازی می‌کنند. استقلال خوزستان نهایتاً هفته گذشته با باخت در تهران به لیگ دسته یک قطعی کرد. از آن سمت سایپا بعد از برکناری علی دایی که در هر حالی دارای انگیزه بود، هفته گذشته به پدیده باخت.

در حال حاضر سایپا کماکان شانس رسیدن به رده ششم را دارد و می‌تواند با شکست دادن استقلال و استفاده از دیدار مستقیم ذوب آهن و فولاد، از رده هشتم دو پله بالاتر برود.

بازی رفت این دو تیم هم با مربیان متفاوت با تساوی یک بر یک تمام شد.

برنامه هفته بیست و نهم لیگ برتر:

هفته بیست و نهم

گرامیداشت روز هلال احمر

شنبه ۲۱ اردیبهشت ۹۸

پرسپولیس تهران– ماشین سازی تبریز- ساعت ۲۱:۳۰ ورزشگاه آزادی تهران

سپیدرود رشت- نساجی مازندران- ساعت ۲۱:۳۰ ورزشگاه سردار جنگل رشت

ذوب‌آهن اصفهان- فولاد خوزستان- ساعت ۲۱:۳۰ ورزشگاه فولاد شهر فولادشهر

پدیده مشهد- فولاد مبارکه سپاهان – ساعت ۲۱:۳۰ ورزشگاه امام رضا (ع) مشهد

تراکتورسازی تبریز- پارس جنوبی جم – ساعت ۲۱:۳۰ ورزشگاه یادگار امام تبریز

استقلال خوزستان- سایپا تهران- ساعت ۲۱:۳۰ ورزشگاه شهدای فولاد اهواز

پیکان تهران – نفت مسجدسلیمان- ساعت ۲۱:۳۰ ورزشگاه شهدا شهر قدس

صنعت نفت آبادان- استقلال تهران – ساعت ۲۱:۳۰ ورزشگاه تختی آبادان

انتهای پیام

همچنین مطالعه کنید:

رونالد کومان

مسی با باشگاه مشکل داشت نه من

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ورزش سه, رونالد کومان سرمربی جدید …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *