سه شنبه , ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۰
صفحه اصلی / استان ها / بوشهر / ۷۰ میلیارد تومان اعتبار برای اجرای طرح فاضلاب در بافت تاریخی بوشهر

استاندار بوشهر خبر داد:

۷۰ میلیارد تومان اعتبار برای اجرای طرح فاضلاب در بافت تاریخی بوشهر

استاندار بوشهر اظهار داشت: برای اجرای طرح فاضلاب در بافت تاریخی بوشهر 70 میلیارد تومان اعتبار در نظر گرفته شده که این پروژه امسال تکمیل خواهد ‌شد.

بوشهر

به گزارش کسب و کار نیوز ، عبدالکریم گراوند در نشست با شورایاران محلات جنوبی بوشهر با تاکید بر توجه به زیباسازی شهر اظهار داشت: استفاده از ظرفیت گردشگری بوشهر یکی از اولویت‌های توسعه استان است که در این راستا طرح‌های مهمی تدوین و عملیاتی شده است.

وی پارک لیان را یکی از ظرفیت‌های گردشگری بوشهر دانست و تصریح کرد: این پارک در کنار ساحل خلیج فارس ظرفیت مهمی برای توسعه محلات جنوب شهر بوشهر است.

استاندار بوشهر با بیان این‌که بیش از 30 میلیارد تومان در پارک لیان سرمایه‌گذاری می‌شود، خاطرنشان کرد: در این راستا سال گذشته نیز 5 میلیارد تومان تخصیص یافت که به سبب طولانی بودن فرایند اداری اجرای پروژه‌ها، طرح‌ها در پارک لیان با کندی انجام می‌شود.

گراوند با اشاره به این‌که پارک لیان بوشهر به منطقه مهم گردشگری بوشهر تبدیل می‌شود تصریح کرد: با اجرای پروژه‌ها در پارک لیان، رونق خاصی به محلات جنوبی شهر بوشهر می‌بخشد.

وی با تاکید بر توسعه زیرساخت‌های رفاهی در محلات جنوبی شهر گفت: در این راستا برای کاهش دغدغه مردم، اجرای طرح آبرسانی و شبکه فاضلاب در محلات جنوبی بوشهر توسعه می‌یابد.

استاندار بوشهر اجرای طرح‌های آبرسانی به محلات مختلف شهر بوشهر را مورد اشاره قرار داد و بیان کرد: زیبنده نیست که توزیع آب آشامیدنی در مرکز استان بوشهر، نوبت‌بندی باشد که در این راستا طرح‌های آبرسانی در ابعاد گوناگون در شهر بوشهر اجرایی شده است.

گراوند از افزایش ظرفیت تولید آب پروژه آب شیرین‌کن بوشهر خبر داد و گفت: ظرفیت پروژه آب شیرین‌کن ۱۰ هزار متر مکعبی بوشهر، برای جبران کسری آب محلات جنوبی افزایش یافته و گام به گام وارد مدار تولید می‌شود.

وی با بیان این‌که ظرفیت این پروژه امسال به 22 هزار و 500 متر مکعب آب افزایش می‌یابد، تصریح کرد: تاکنون 4200 متر مکعب به ظرفیت آب شیرین‌کن بوشهر افزوده شده است.

گراوند با تاکید بر این نکته که منابع آب آشامیدنی استان بوشهر در دیگر استان‌ها قرار دارد، افزود: در راستای ایجاد منابع پایدار آب آشامیدنی در استان بوشهر طرح‌های مهم شیرین‌سازی آب دریا تدوین و عملیاتی شده است.

استاندار بوشهر از همکاری 5 شرکت آب و فاضلاب استان‌ها در اصلاح شبکه آبرسانی بوشهر خبر داد و تصریح کرد: شرکت‌های آب و فاضلاب شیراز، خراسان رضوی، آذربایجان شرقی، اصفهان و تهران در نوسازی شبکه آبرسانی بوشهر، برازجان و جم با اعتباری افزون بر 50 میلیارد تومان همکاری می‌کنند.

وی با تاکید بر همکاری دستگاه‌های ذیربط در تسریع اجرای طرح‌های نوسازی شبکه آبرسانی شهر بوشهر گفت: با تکمیل این پروژه‌ها تا پایان امسال نگرانی و دغدغه مردم به ویژه محلات جنوبی شهر بوشهر در تامین و توزیع آب آشامیدنی برطرف می‌کند.

گراوند با تاکید بر اجرایی شدن طرح مطالعاتی اجرای شبکه فاضلاب در محلات جنوبی بوشهر تصریح کرد: با اجرا و تکمیل طرح فاضلاب در محلات جنوبی بوشهر، پرونده این پروژه در این شهر بسته می‌شود.

استاندار بوشهر با اشاره به اجرای طرح فاضلاب در بافت تاریخی بوشهر خاطرنشان کرد: برای اجرای طرح فاضلاب در بافت تاریخی بوشهر 70 میلیارد تومان اعتبار در نظر گرفته شده که این پروژه امسال در این بافت تکمیل می‌شود.

وی آسفالت معابر در محلات شهر بوشهر را یک ضرورت دانست و تاکید کرد: ساخت فضای آموزشی در محله تنگک‌ها و آسفالت معابر و کوچه‌های محلات جنوبی شهر بوشهر در اولویت برنامه های شهرداری بوشهر قرار دارد.

گفتنی است در این نشست شورایاران نیز مطالبات و خواسته‌های مردم برای توسعه زیرساخت‌ها را بیان کردند.

انتهای پیام

همچنین مطالعه کنید:

اقدامات مقابله با کرونا در بوشهر

اقدامات مقابله با کرونا در بوشهر

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ایسنا, عبدالله کردگار صبح امروز در …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *