صفحه اصلی / سیاسی / سیاست خارجی و هسته ای / مدیرکل وزارت خارجه آمریکا در امور مالی و تحریم‌ها به ترکیه سفر کرد

در پی لغو معافیت‌های خرید نفت از ایران

مدیرکل وزارت خارجه آمریکا در امور مالی و تحریم‌ها به ترکیه سفر کرد

در پی لغو معافیت ۸ کشور از جمله ترکیه از تحریم‌های نفتی ایران در تاریخ ۲ می از سوی آمریکا ، "دیوید پیمان" مدیرکل ایرانی تبار وزارت خارجه آمریکا در امور مالی و تحریم‌ها روز گذشته به ترکیه آمد.

آمریکا

به گزارش کسب و کار نیوز ، وی در چارچوب این سفر ابتدا با همتای ترک خود در محل وزارت امورخارجه ترکیه در آنکارا دیدار و گفت‌وگو کرد.

پیمان پس از انجام این دیدار فنی، طی شرکت در نشست شورای روابط اقتصادی خارجی ترکیه (DEİK) در استانبول با نمایندگان بخش خصوصی ترکیه در جلسه‌ای حضور یافت.

طبق گزارش رسانه‌های ترکیه ،  گفته می‌شود پیمان در هر دو جلسه نیز در رابطه با تحریم های ایران توضیحاتی ارائه داده و به تشریح موضوعاتی که ترکیه باید در چارچوب تحریم‌ها مورد توجه قرار دهد پرداخته است. در این جلسات در خصوص عواقب نقض تحریم ها علیه ایران و اینکه در چارچوب تحریم‌ها کدام بخش ها با مشکل مواجه خواهند شد نیز توضیحاتی ارائه شده است.
 بر اساس این گزارش ترکیه به عنوان چهارمین کشور بزرگ وارد کننده نفت از ایران بیش از همه از تحریم های نفتی علیه ایران متأثر شده و انتظار توسعه یک نقشه راه از سوی این کشور در قبال این وضعیت وجود دارد.  

انتهای پیام

همچنین مطالعه کنید:

وزارت امور خارجه

دنیا صدای مظلومیت مردم آمریکا را شنیده است

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ایسنا، سیدعباس موسوی در این پیام …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *