صفحه اصلی / سیاسی / بین الملل / قطر امارات را به نفرت‌پراکنی متهم کرد
قطر امارات را به نفرت‌پراکنی متهم کرد

قطر امارات را به نفرت‌پراکنی متهم کرد

قطر، امارات را به اشاعه فضایی از نفرت علیه شهروندان قطری متهم کرد و از دیوان بین‌المللی دادگستری خواست درخواست‌های اخیر ارائه شده از سوی ابوظبی را رد کند.

پرچم قطر

به گزارش کسب و کار نیوز، به نقل از المنار، قطر و امارات از چند ماه پیش وارد درگیری قضایی در برابر دیوان بین‌المللی دادگستری شده‌اند. این دادگاه در ماه ژوئیه از امارات خواست حقوق شهروندان قطری را رعایت کند.

در جلسه این دادگاه که روز سه شنبه در لاهه برگزار شد، ابوظبی قطر را به تشدید و تعمیق اختلافات میان این دو کشور متهم کرد. این اختلافات به دوسال پیش یعنی زمان قطع روابط آنها باز می‌گردد.

وکلای مدافع قطر اتهامات امارات را  رد  و سیاست‌های تبعض آمیز این کشور علیه شهروندان قطری را محکوم کردند.

محمد عبدالعزیز الخلیفه، نماینده قطر در این باره گفت، نه دولت قطر و نه امارات، بلکه مردم قطر قربانیان این تبعیض نژادی هستند و امارات نه تنها به مسامحه با نفرت‌ افکنی علیه قطری‌ها ادامه می‌دهد بلکه آن را تشدید می‌کند.

انتهای پیام

همچنین مطالعه کنید:

اسلامی: ایران هیچ سایت فعالیت هسته‌ای پنهان و نانوشته‌ای ندارد / این اسناد کذایی، یک حرکت سیاسی برای تداوم فشار حداکثری است / با قطعنامه شورای حکام به اول خط برمی گردیم / احساساتی رفتار نمی‌کنیم؛ اگر نخواهند به تعهدات خود عمل کنند، از باقی مانده حسن نیت خود در برجام تجدیدنظر می‌کنیم

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از انتخاب، «محمد اسلامی» در حاشیه جلسه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.