صفحه اصلی / سیاسی / بین الملل / امارات: دوحه نمی‌خواهد در سیاست‌هایش بازنگری کند
امارات: دوحه نمی‌خواهد در سیاست‌هایش بازنگری کند

امارات: دوحه نمی‌خواهد در سیاست‌هایش بازنگری کند

وزیر مشاور در امور خارجه امارات تأکید کرد که قطر نمی‌خواهد در سیاست‌هایش بازنگری کند.

انور قرقاش

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ایسنا، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، انور قرقاش، وزیر مشاور در امور خارجه امارات در توئیتی نوشت: بحران با قطر طولانی شده و این کشور را از پای درآورده و حاکمیتش را از بین برده است. یکی از دلایل این مسئله این است که قطر جرأت و شجاعت لازم برای بازنگری در سیاست‌هایی که به خود این کشور و همسایگانش آسیب رسانده، ندارد.

وی افزود: اما متوسل شدن به رسانه‌ها و اخبار دروغین و تحرکات و روندهای حقوقی بی فایده منطق فرد ناتوان و سرکش است.

بحران میان دوحه با مصر، عربستان، امارات و بحرین از ژوئن ۲۰۱۷ آغاز شد. این کشورها قطر را به حمایت از تروریسم متهم و این کشور را تحریم کردند. اخیراً تمیم بن حمد آل ثانی، امیر قطر تماس تلفنی را از خلیفه بن سلمان آل خلیفه، نخست‌وزیر بحرین دریافت کرد.

قرقاش تأکید کرد: امارات برای شکایت در نهادها و دادگاه‌های بین المللی اقدام نکرد بلکه این قطر بود که با ناامیدی به این کار متوسل شد. امروز ما می‌بینیم که این اقدام قطر ناکام مانده است. بهتر بود قطر در سیاست حمایت از تندروی و تروریسم بازنگری می‌کرد.

قطر ژوئن شکایتی را به دیوان بین المللی دادگستری ارائه و امارات را به نقض حقوق بشر از طریق بیرون راندن قطری‌ها متهم کرد.

اظهارات قرقاش بعد از آن ایراد شد که دیوان بین المللی دادگستری جلسه استماعی را برای بررسی درخواست امارات درباره اتخاذ تدابیر موقت برای حمایت از حقوق ابوظبی در برابر سیاست‌های قطر برگزار کرد.

انتهای پیام

همچنین مطالعه کنید:

اسلامی: ایران هیچ سایت فعالیت هسته‌ای پنهان و نانوشته‌ای ندارد / این اسناد کذایی، یک حرکت سیاسی برای تداوم فشار حداکثری است / با قطعنامه شورای حکام به اول خط برمی گردیم / احساساتی رفتار نمی‌کنیم؛ اگر نخواهند به تعهدات خود عمل کنند، از باقی مانده حسن نیت خود در برجام تجدیدنظر می‌کنیم

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از انتخاب، «محمد اسلامی» در حاشیه جلسه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.