صفحه اصلی / سیاسی / بین الملل / واکنش یونکر به اقدام تلویزیون دولتی لهستان علیه تاسک

واکنش یونکر به اقدام تلویزیون دولتی لهستان علیه تاسک

رئیس کمیسیون اروپا گفت، ارتباط دادن دونالد تاسک، رئیس شورای اروپا به ژوزف استالین و آدولف هیتلر اقدامی «کاملاً غیرقابل‌پذیرش» است.

image.png

به گزارش کسب و کار نیوز، سخنان ژان کلود یونکر، رئیس کمیسیون اروپا پس از آن بیان می‌شود که تلویزیون دولتی لهستان با پخش ویدئویی تبلیغاتی مدعی شد که دونالد تاسک، رئیس شورای اروپا بیش از آن که در راستای منافع لهستان گام بردارد، به دنبال تأمین منافع آلمان است.

در این ویدئوی تبلیغاتی تصاویری از ژوزف استالین، یکی از رهبران اتحاد جماهیر شوروی سابق و آدولف هیتلر، رهبر آلمان نازی در کنار عکس دونالد تاسک قرار گرفته بود. اتحاد جماهیر شوروی تحت هدایت ژوزف استالین و آلمان نازی به رهبری آدولف هیتلر در سال ۱۹۳۹ لهستان را اشغال کردند.

رادیو و تلویزیون دولتی لهستان تحت کنترل و نفوذ دولت این کشور قرار دارد. دونالد تاسک که نخست‌وزیر پیشین لهستان است، هفته گذشته در جریان سفرش به ورشو به شدت از مواضع دولت این کشور انتقاد کرد.

رئیس شورای اروپا در سخنرانی خود در ورشو دولت کنونی لهستان را به سرپیچی از حکومت قانون و قانون اساسی این کشور متهم کرد.

به گزارش یورو نیوز، دوران ریاست دونالد تاسک بر شورای اروپا ماه نوامبر سال جاری به پایان می‌رسد و گمانه زنی‌های زیادی مبنی بر احتمال بازگشت او به سیاست داخلی کشورش مطرح شده است.

انتهای پیام

همچنین مطالعه کنید:

سازمان ملل درباره ادعای آمریکا مبنی بر بازگشت تحریم ها اقدامی نمی کند

به گزارش کسب و کار نیوز، نتونیو گوترش در نامه ای خطاب به شورای امنیت …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *