صفحه اصلی / سیاسی / بین الملل / قانون‌گذاران آمریکایی از پامپئو توضیح خواستند

قانون‌گذاران آمریکایی از پامپئو توضیح خواستند

دو تن از قانونگذاران آمریکایی از وزیر خارجه این کشور خواسته‌اند تا جزئیاتی درباره وعده دولت برای پرداخت دو میلیون دلار به کره‌شمالی در مقابل آزادی دانشجوی بازداشتی در ۲۰۱۷ ارائه کند.

به گزارش کسب و کار نیوز، به نقل از خبرگزاری رویترز، الیوت انگل، رئیس کمیته امور خارجی مجلس نمایندگان آمریکا و سناتور رابرت منندز، از اعضای کمیته روابط خارجی سنا در نامه‌ای از مایک پامپئو، وزیر خارجه این کشور خواسته‌اند تا در تاریخ ۱۷ مه به ۹ پرسش درباره درخواست دو میلیون دلار از سوی کره‌شمالی در ارتباط با آزادی اوتو وارمبیر، دانشجوی کشته شده آمریکایی بازداشتی در کره‌شمالی پاسخ دهد.

این دانشجو بر اثر شکنجه حین بازداشت در زندانی در کره‌شمالی دچار جراحت مغزی شده و در حالت کما به آمریکا بازگردانده شد و در نهایت درگذشت.

زمانی که یکی از مقام‌های آمریکایی برای تضمین آزادی این دانشجو در ژوئن ۲۰۱۷ به کره شمالی رفت، مقام‌های این کشور درخواست کردند که جوزف یون، این مقام آمریکایی تعهدی را امضا کند که بر اساس آن، دولت واشنگتن دو میلیون دلار برای هزینه‌های بیمارستانی وارمبیر به این کشور می‌دهد.

این گزارش که از سوی واشنگتن پست منتشر شد، بعداً از سوی این فرستاده و جان بولتون، مشاور امنیت ملی آمریکا تأیید شد اما هر دو گفتند که هیچ پولی منتقل نشده است. دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا نیز هرگونه پرداخت به کره شمالی را رد کرده است.

این دو قانونگذار در نامه خود نوشته‌اند: بر این باوریم که هر گونه اقدامی باید از سوی آمریکا برای تضمین آزادی شهروندان آمریکایی گروگان گرفته شده از سوی دولت‌های خارجی صورت گیرد اما نگران هستیم که روندی که برای رسیدگی به این قضیه اتخاذ شد، ممکن است باعث پیچیدگی بیشتر برای منافع امنیت ملی آمریکا هم در روند دیپلماسی با کره شمالی و هم در سایر موارد شود.

این دو قانونگذار همچنین اضافه کردند: بر اساس دیدگاه وزارت خارجه آمریکا، آیا چنین پرداختی بر اساس تحریم‌های آمریکا و سازمان ملل امکان‌پذیر است؟

انتهای پیام

همچنین مطالعه کنید:

سازمان ملل درباره ادعای آمریکا مبنی بر بازگشت تحریم ها اقدامی نمی کند

به گزارش کسب و کار نیوز، نتونیو گوترش در نامه ای خطاب به شورای امنیت …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *