صفحه اصلی / اجتماعی / آموزش / پایش واحدهای دانشگاه آزاد برای اجرای دستورالعمل آراستگی و شئون فرهنگی

پایش واحدهای دانشگاه آزاد برای اجرای دستورالعمل آراستگی و شئون فرهنگی

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی گفت: پایش واحدهای دانشگاهی درخصوص اجرای دستورالعمل آراستگی و شئون فرهنگی در دستور کار قرار دارد.

محیط دانشگاه

به گزارش کسب و کار نیوز، حجت الاسلام دکتر ابراهیم کلانتری معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی در نخستین نشست شورای هماهنگی معاونان فرهنگی و دانشجویی واحدهای مراکز استان‌ها، واحدهای جامع و رؤسای شوراهای تخصصی فرهنگی استان‌ها در سخنانی بیان اینکه دانشگاه آزاد اسلامی، بودجه دولتی ندارد و هزینه‌های آن از سوی دانشجویان تأمین می‌شود، گفت: با توجه به این موضوع حقی برای دانشجویان ایجاد می‌شود و ما به عنوان مسئولان دانشگاهی، باید توجه و دقت داشته باشیم تا این حق به درستی ادا شود. این مسئولیت بسیار حساس و خطیر است و باید زمان شناسی و اقدام به موقع را مدنظر قرار داد.

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی ادامه داد: در طول تاریخ، مبارزه دائمی بین خواص اهل حق و خواص اهل باطل بوده است و هر زمان که خواص اهل حق به موقع و درست کار کرده و عملکرد مطلوبی داشته اند، اکثریت جامعه با آنها همراه شده است. برعکس این موضوع هم اتفاق افتاده و هر زمان خواص اهل حق تعلل کرده و فرصت‌ها را از دست داده اند، شکست خورده اند.

امروز در عرصه کارزار فرهنگی، معاونان دانشگاه، افسران جبهه فرهنگی و جنگ نرم هستند

دکتر کلانتری خاطرنشان کرد: امروز در معرکه جنگ نرم، خوشبختانه خواص اهل حق هوشیارند و اجازه نمی‌دهند دشمن به خواسته پلیدش برسد. ما در دانشگاه آزاد اسلامی باید از همین منظر به موضوع‌های فرهنگی نگاه کنیم.

عضو هیأت رئیسه دانشگاه آزاد اسلامی تأکید کرد: جنگ کنونی دشمن، جدی است و مهم‌ترین حوزه آن، فرهنگ است. در این شرایط، دانشگاه شلمچه فرهنگی است. امروز در عرصه کارزار فرهنگی، معاونان فرهنگی و دانشجویی دانشگاه، افسران جبهه فرهنگی و جنگ نرم هستند.

وی اظهار داشت: باید از تمامی ظرفیت‌های موجود در دانشگاه به خوبی استفاده شود و این کار نیازی به نامه و بخشنامه ندارد. توسعه مخاطب، بسیار مهم است و در اولویت کار معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه قرار دارد. باید با وسعت دید برنامه ریزی کرد و به کانون‌ها و تشکل‌هایی که می‌توانند افراد را جذب کنند توجه جدی نشان داد. در این بین، برگزاری اردوهای راهیان نور، پیاده روی اربعین و حرم امام رضا (ع) و اشاعه ازدواج دانشجویی، از جمله راهکارهای توسعه مخاطب در دانشگاه است.

دکتر کلانتری با بیان اینکه پایش واحدهای دانشگاهی در خصوص اجرای دستورالعمل آراستگی و شئون فرهنگی در دستور کار قرار دارد، اضافه کرد: فعالیت‌های زیرساختی معرفتی باید در اولویت قرار بگیرد و پیوست تمامی امور فرهنگی و دانشجویی باشد.

تابستان ۹۸ فصل بلوغ اردوهای معرفتی و فرهنگی

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، دکتر رضا نصیری مدیرکل فرهنگی و اجتماعی دانشگاه آزاد اسلامی نیز در این نشست گفت: در حال حاضر قریب به یک میلیون و ۲۰۰ هزار دانشجو در دانشگاه آزاد اسلامی تحصیل می‌کنند و ضرورت دارد برای توسعه مخاطب، به اردوهای دانشجویی معرفتی، سیاسی و هنری توجه بیشتری شود.

وی برگزاری اردوهای معرفت افزایی را به منظور توانمندسازی دانشجویان بسیار اثربخش دانست و خاطرنشان کرد: ان شاءالله تابستان ۹۸ فصل بلوغ اردوهای معرفتی و فرهنگی خواهد شد.

نصیری با بیان اینکه دشمن برای ضربه زدن به انقلاب اسلامی، تطهیر نظام ستمشاهی، تحریف تاریخ و تولید هجمه علیه جمهوری اسلامی را در فضای مجازی در دستور کار خود قرار داده است، افزود: شناسایی فعالان فضای مجازی در حوزه گفتمان دینی و گفتمان انقلاب اسلامی و برگزاری گردهمایی توانمندسازی و شبکه سازی برای آنان، از جمله برنامه‌های اداره کل فرهنگی و اجتماعی دانشگاه آزاد اسلامی در تابستان امسال است.

مدیرکل فرهنگی و اجتماعی دانشگاه با اشاره به سخنان رهبر معظم انقلاب مبنی بر اینکه «آرایش دشمن، آرایش جنگی و تهاجمی است»، ادامه داد: باید با استفاده از ظرفیت‌های مناسب دانشگاه و استفاده از تجارب صاحبنظران، افرادی تربیت کنیم که در جنگ نرم، با مهارت به مواضع دشمن حمله و نقشه‌های آنان را نقش بر آب کنند.

انتهای پیام

همچنین مطالعه کنید:

با این اقدامات جان تازه ای به پرینتر خود ببخشید

عمر مفید پرینتر‌ها، که از ماشین‌های اداری پرکاربرد محسوب می‌شوند، به عواملی مانند مدل، برند، …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *