صفحه اصلی / سیاسی / بین الملل / ممنوعیت نامزدی پوجدمون برای انتخابات اتحادیه اروپا لغو شد

ممنوعیت نامزدی پوجدمون برای انتخابات اتحادیه اروپا لغو شد

در حالی که مقامات انتخاباتی اسپانیا رهبر پیشین کاتالونیا را از رقابت در انتخابات اتحادیه اروپا منع کرده بودند، دادگاهی با صدور حکمی به لغو این ممنوعیت رای داد.

پوجدمون

به گزارش کسب و کار نیوز، به نقل از ایسنا، خبرگزاری آسوشیتدپرس اعلام کرد، چندی پیش کارلس پوجدمون، رهبر پیشین کاتالونیا از سوی مقامات اسپانیا از کاندیداتوری در انتخابات اتحادیه اروپا منع شد اما دادگاه عالی این کشور با صدور حکمی اعلام کرد که اگر چه او به یک کشور دیگر فرار کرده است اما باز هم حقوق بنیادین او برای رقابت در انتخابات اتحادیه اروپا محفوظ است.

وی پس از فرار از اسپانیا، در حال حاضر در بلژیک زندگی می‌کند.

پوجدمون پس از تصمیم مقامات انتخاباتی اسپانیا در پیامی در توئیتر با انتقاد از این مساله، این اتفاق را یک رسوایی حقوقی و کودتای دموکراسی نامیده بود.

دادگاه عالی اسپانیا ممنوعیت اعمالی از سوی مقامات انتخاباتی اسپانیا علیه پوجدمون را لغو کرد، این دادگاه اعلام کرد که هیچ گونه مانع حقوقی برای جلوگیری از کاندیداتوری وی و دو همکار دیگرش وجود ندارد.

همچنین کلارا پونسانتی، وزیر پیشین دیگر کاتالونیا و یک تن دیگر از وزرای پیشین که از اسپانیا فرار کرده بودند و در نظر داشتند در انتخابات پارلمانی اتحادیه اروپا شرکت کنند، از مشارکت در این انتخابات منع شده بودند.

براساس اعلام دادگاه عالی فرار پوجدمون از کشور به معنای از بین رفتن حقوق بنیادینش نمی‌شود.

پوجدمون پس از صدور این حکم اعلام کرد “این پیروزی بر مادرید” است.

انتهای پیام

همچنین مطالعه کنید:

سازمان ملل درباره ادعای آمریکا مبنی بر بازگشت تحریم ها اقدامی نمی کند

به گزارش کسب و کار نیوز، نتونیو گوترش در نامه ای خطاب به شورای امنیت …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *