سه شنبه , ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۰
صفحه اصلی / اجتماعی / آموزش / ۵۸۰ مدرسه خشتی و گلی جمع آوری شد

۵۸۰ مدرسه خشتی و گلی جمع آوری شد

رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور با بیان اینکه تا آخر سال ۹۷، ۵۸۰ کلاس درس خشتی و گلی را جمع آوری کرده‌ایم گفت: از ۴۰۰ مدرسه خشتی و گلی باقی مانده نیز ۲۰۰ مورد آن در سیستان و بلوچستان قرار دارد، حدود ۸۰ مدرسه در اصفهان، ۸۰ مدرسه در کرمان و تعدادی در استان‌های دیگر است.

جمع آوری مدارس خشتی و گِلی در سال 98

مهراله رخشانی مهر در گفت‌وگو با ایسنا، درباره روند جایگزینی مدارس خشتی و گلی اظهار کرد: حذف و جایگزینی مدارس خشتی و گلی از ابتدای سال ۹۷ تا پایان آن جزو اولویت‌ها و برنامه‌های ما بود.

وی افزود: ۹۸۰ مدرسه خشتی و گلی داشتیم که شمار آن تا اسفند ماه سال گذشته به ۴۰۰ مورد رسیده بود.

رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور با بیان اینکه به این ترتیب ۵۸۰ کلاس درس خشتی و گلی را جمع آوری کرده‌ایم اظهار کرد: از ۴۰۰ مدرسه خشتی و گلی باقی مانده  ۲۰۰ مورد آن در سیستان و بلوچستان قرار دارد، حدود ۸۰ مدرسه در اصفهان، ۸۰ مدرسه در کرمان و تعدادی در استان های دیگر است.

رخشانی مهر ادامه داد: یک مشکل ما این است که ۲۰۰ مدرسه در سیستان و بلوچستان است، اگر در استان‌های مختلف پراکنده بود، هر استانی توان آن را داشت که چند مدرسه را جمع آوری کند اما حذف ۲۰۰ مدرسه در یک استان کمی مشکل است اما فرصت کوتاهی می‌دهیم تا مدارس باقی مانده را جمع آوری کنند. تصور می‌کنم بتوانیم به شعارمان عمل کنیم

وی با اشاره به اینکه امسال برنامه‌های خوبی با مشارکت خیرین مدرسه ساز داریم اظهار کرد: در لایحه بودجه ۱۰۰۰ میلیارد تومان پول برای تکمیل پروژه‌های خیری درنظر گرفته شد و از دی ماه سال ۹۶ تا اواخر سال ۹۷، ۶۵۰  میلیارد تومان اعتبارات پروژه‌های نیمه تمام مشارکتی ما بود و نسبت به سال ۹۵ که عددش بسیار کمتر از این بود، رقم خوبی محسوب می‌شود.

رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور افزود: ۱۰۰۰ میلیارد تومان می‌تواند بخش جدی از پروژه‌های نیمه تمام خیرساز را تکمیل کند.   سال ۹۷ سال بودجه‌ای خوب بود و سال ۹۸ سال خیرین است و قصد داریم کارهای خاص و ویژه‌تری را دنبال کنیم.

انتهای پیام

همچنین مطالعه کنید:

با این اقدامات جان تازه ای به پرینتر خود ببخشید

عمر مفید پرینتر‌ها، که از ماشین‌های اداری پرکاربرد محسوب می‌شوند، به عواملی مانند مدل، برند، …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *