چهارشنبه , ۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۰
صفحه اصلی / اجتماعی / بهداشت و سلامت / ۱۲میلیون تن در ایران مبتلا به نوعی از اختلالات روانپزشکی

معاون وزیر بهداشت اعلام کرد

۱۲میلیون تن در ایران مبتلا به نوعی از اختلالات روانپزشکی

معاون بهداشت وزارت بهداشت گفت: براساس پیمایشی که در زمینه سلامت روان در کشور انجام شده است در گروه سنی ۱۵ تا ۶۴ سال حدود ۱۲ میلیون نفر دارای نوعی اختلال روانپزشکی هستند.

دکتر علیرضا رییسی معاون وزارت بهداشت

به گزارش کسب و کار نیوز، دکتر علیرضا رییسی در مراسم اختتامیه پنجمین جشنواره بین المللی عکس سلامت روان که با حضور وزیر بهداشت در زنجان برگزار شد، اظهار کرد: در حال حاضر در جهان بیش از ۲۸۰ میلیون نفر دچار اختلالات اضطرابی هستند و در کشور ما نیز وضعیت سلامت روان مناسب نیست.

وی افزود: افرادی که دچار اختلالات روانپزشکی هستند، ۱.۶ برابر افراد معمولی بیکار هستند. از سوی دیگر افراد دارای اختلالات روانپزشکی ۳.۵ برابر افراد معمولی دچار از کار افتادگی پیش از موعد می‌شوند.

معاون بهداشت وزارت بهداشت عنوان کرد: در این پیمایش ۷۰ درصد از افرادی که به نوعی اختلال روانپزشکی داشته‌اند، در یک سال گذشته به مراکز درمانی مراجعه نکرده بودند و علت آن را اینگونه عنوان می ‌کردند که تصور می کردیم نیازی به مراجعه نداشته باشیم.

رییسی تاکید کرد: انگ زدایی از بیماری‌ها و اختلالات روانپزشکی یکی از نکاتی است که در حوزه سلامت باید بیشتر بر روی آن کار کنیم تا کنترل شود.

معاون بهداشت وزارت بهداشت تاکید کرد: هنر می‌تواند در افزایش سلامت روان جامعه نقش موثری داشته باشد، چراکه با یک ابزار نمی‌توان به جنگ بیماری‌ها و اختلالات روانپزشکی رفت.

بنابر اعلام وبدا، رییسی گفت: از حدود دو سال پیش ۱۷۰۰ کارشناس سلامت روان به شبکه بهداشت و درمان کشور اضافه شدند و خدمات مورد نیاز را ارائه می‌دهند که این یک پتانسیل بسیار بزرگ محسوب می‌شود، اما متاسفانه از این ظرفیت ارزشمند استفاده کامل را نکرده‌ایم.

انتهای پیام

همچنین مطالعه کنید:

نرخ منطقی ۵۸۰۰ تومان است/دولت اقدام غیرقانونی خود درباره گندم را اصلاح کرد

به گزارش کسب و کار نیوز، سید جواد ساداتی‌نژاد با بیان اینکه تذکر کمیسیون کشاورزی …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *