پنج شنبه , ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۰
صفحه اصلی / سرخط خبرها / لاریجانی: کارگران استوانه‌ دفاع ملی اقتصادی در برابر دشمن فریبکار هستند

لاریجانی: کارگران استوانه‌ دفاع ملی اقتصادی در برابر دشمن فریبکار هستند

رئیس مجلس با بیان اینکه بار اصلی تولید و استقلال اقتصادی کشور بر دوش کارگران و کشاورزان فداکار است، گفت: کارگران استوانه‌ دفاع ملی اقتصادی در برابر دشمن فریبکار هستند.

علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز(یکشنبه، ۱۵ اردیبهشت) پارلمان در نطق پیش از دستور خود، ضمن تبریک به مناسبت هفته کارگر، گفت: کارگران امروز استوانه‌ دفاع ملی اقتصادی در برابر دشمن فریبکار هستند.

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از تسنیم، وی با بیان اینکه بار اصلی تولید و استقلال اقتصادی کشور بر دوش کارگران و کشاورزان فداکار است، اظهار داشت: گسترش زمینه‌های تولید کشور، به‌خصوص در کارگاه‌های خُرد و متوسط از وظایف جدی امروز اقتصاد کشور است.

رئیس مجلس اضافه کرد: از کمیسیون‌های صنایع، کشاورزی و اجتماعی مجلس درباره حفظ اشتغال، و کار و توسعه اشتغال خُرد و متوسط با کمک دستگاه‌های اجرایی و اتاق‌ها خواسته‌ایم که بررسی‌هایی داشته باشند.

لاریجانی همچنین ضمن گرامیداشت سالروز شهادت شهید مطهری و روز معلم، گفت: شهید مطهری شخصیتی است که معلم انقلاب، همه‌جانبه‌نگر، عمیق،‌ آینده‌نگر، پرهیزکار و انقلابی بود.

وی افزود: امام(ره) درباره شهید مطهری فرمودند “استاد مطهری در اسلام‌شناسی و فنون مختلف اسلام و قرآن کریم کم‌نظیر بود‌‌”، در جای دیگری نیز فرموده‌اند” در اسلام عزیز به شهادت این فرزند برومند و عالم جاودان ثلمه‌ای وارد شد که هیچ چیز جایگزین آن نیست”.

لاریجانی تأکید کرد: رهبر معظم انقلاب نکات مهمی در جلسه با کارگران و معلمان ایراد کردند، در زمینه اشتغال در کارگاه‌ها و رفع مشکلات تولید و همچنین صیانت از جایگاه و منزلت معلم و اجرای همه‌جانبه سند تحول آموزش و پرورش مورد تأکید ایشان قرار داشت.

وی ادامه داد: از کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس می‌خواهم که بر روی موضوعاتی که رهبر انقلاب فرموده‌‌اند که جزو امور ضروری آموزش و پرورش کشور است، برنامه‌ریزی لازم را داشته باشند.

رئیس مجلس افزود: تأکیدات رهبر انقلاب در زمینه مهارت‌آموزی و توسعه آن در مدارس و بررسی جامع در موضوع کنکور و حل این معضل و نیز معوقات فرهنگیان بود که باید مورد توجه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس قرار گیرد.

لاریجانی با اشاره به تحولات منطقه غرب آسیا، گفت: امروز آمریکایی‌ها را گستاخ‌تر شده‌اند، ظاهرا نظرات بی‌منطق مسئولان آمریکایی تمامی ندارد و به نظر می‌سد به جای سیاست‌ورزی به عملیات روانی اشتغال دارند و با خلق ماجرا‌های زنجیره‌ای قصد ایجاد سردرگرمی بین‌المللی دارند.

وی تصریح کرد: آمریکایی‌ها پس از اقدامات غیرقانونی در قبال سپاه پاسداران، امریه صفر کردن صادرات نفت ایران نیز گام دیگری بود که محقق نخواهد شد، حرف‌های نسنجیده دیگر آنان در مورد همکاری هسته‌ای کشور‌ها در چارچوب توافق هسته‌ای از جمله خرید آب سنگین و فروش مواد اولیه نمونه‌ای از آشفتگی فکری آمریکا را نشان می‌دهد.

رئیس مجلس ادامه داد: به نظر می‌رسد آمریکایی‌ها مانند سوارکاران قایقی هستند که برای سرعت بخشیدن به قایق، بار آ‌ن را افزایش می‌دهند، زیرا در هر اقدامی تصور می‌کردند که حادثه‌ای را در ایران خلق می‌کنند، اما موفق نشدند.

لاریجانی با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی در جمع کارگران و معلمان، اظهار داشت: طبق فرمایشان ایشان، در این زمان وحدت و انسجام داخلی مهم‌ترین عامل تعیین‌کننده اراده‌های دشمنان است؛ به تعبیر ایشان اختلاف سلایق را باید کنار گذاشت و بر روی هدف اصلی یعنی مقاومت در برابر استبداد بین‌المللی مدرن ایستادگی کرد.

رئیس مجلس در پایان با تأکید بر اینکه آمریکایی‌ها و دیگر دشمنان عزت ملت را هدف‌گیری کرده‌اند و باید از هر چیزی که به ساختار وحدت جامعه لطمه می‌زند، پرهیز کنیم، خاطرنشان کرد: آنها با عصبانیت، ماجرای جدیدی را با تبلیغات علیه ملت ایران راه‌اندازی می‌کنند و به نظر می‌رسد که امر مهم دیگری در انبارشان نداشته باشند.

همچنین مطالعه کنید:

افزایش قیمت نان با پایان ماه رمضان

به گزارش کسب و کار نیوز، هر ساله در آغاز سال همراه با افزایش نرخ …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *