چهارشنبه , ۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۰
صفحه اصلی / اقتصادی / بیمه / برگزاری نشست های منظم شورای هماهنگی بیمه استان ها به استحکام صنعت بیمه منجر خواهد شد

رئیس کل بیمه مرکزی

برگزاری نشست های منظم شورای هماهنگی بیمه استان ها به استحکام صنعت بیمه منجر خواهد شد

رقابت سالم در بازار بیمه به تقویت بنیه مالی صنعت بیمه منتهی می شود و به همین خاطر تمامی فعالان صنعت بیمه در بخش صدور باید مسائلی نظیر رعایت نرخ فنی و شرایط منطقی را با جدیت دنبال کنند.

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از بیمه مرکزی، رقابت سالم در بازار بیمه به تقویت بنیه مالی صنعت بیمه منتهی می شود و به همین خاطر تمامی فعالان صنعت بیمه در بخش صدور باید مسائلی نظیر رعایت نرخ فنی و شرایط منطقی را با جدیت دنبال کنند.

دکتر غلامرضا سلیمانی که در نشست شورای هماهنگی شرکت های بیمه، کانون و انجمن های صنفی نمایندگان و کارگزاران صنعت بیمه آذربایجان شرقی، سخن می گفت با اعلام این مطلب افزود: خوشبختانه نزدیک به صددرصد واحدهای صنعتی کشور از پوشش های بیمه ای بهره می برند که این امر نشان دهنده اهمیت حفظ سرمایه و روند تولید است.
رییس کل بیمه مرکزی با قدردانی از فعالیت گسترده شرکت سهامی بیمه ایران در استان آذربایجان از شرکت های خصوصی بیمه خواست با فعالیت مضاعف و شناسایی ظرفیت های خالی، سهم خود را از بازار بیمه کشور افزایش دهند.
دکتر سلیمانی با بیان این مطلب که برگزاری نشست های منظم شورای هماهنگی بیمه استان ها به استحکام صنعت بیمه منجر خواهد شد، خاطرنشان کرد: هماهنگی شرکت های بیمه از روش های مفید توسعه ای به شمار می رود و در سیل اخیر نیز شاهد بودیم که استان هایی در مدیریت بحران، قدرتمندتر عمل کردند که از شورای هماهنگی منظم تری سود می بردند.
رییس شورای عالی بیمه از اراده نهاد ناظر در خصوص واگذاری برخی از اختیارات بیمه مرکزی به شرکت های بیمه ای و نمایندگان آنان و اجرای موضوع برون سپاری و دخالت شرکت ها در امر اصلاح آیین نامه ها،خبر داد و افزود: توسعه در فضای تعامل شکل می گیرد و ما نمی توانیم انتظار داشته باشیم که نمایندگان صنعت بیمه در استان ها بدون اختیارات کافی، روند توسعه ای را با شتاب قابل قبولی دنبال کنند.
وی در پایان با ابراز خرسندی از فعالیت ۲۵ شرکت بیمه ای در استان آذربایجان، این حجم از فعالیت را در سطح این استان صنعتی قابل قبول توصیف کرد و نسبت به ضرورت ظرفیت سازی های تازه خبر داد.
گفتنی است در آغاز این نشست حسن مستفید فرماندار شهرستان شبستر از این شهرستان به عنوان شهر اولین ها و زادگاه بزرگان و مشایخ حوزه های دین و اخلاق یاد کرد و افزود حضور رئیس کل بیمه مرکزی در شهرستان شبستر می تواند انگیزه فعالان اقتصادی منطقه را بیشتر کرده و به افزایش روند بازسازی و رونق تولید منتهی شود.

همچنین مطالعه کنید:

نرخ منطقی ۵۸۰۰ تومان است/دولت اقدام غیرقانونی خود درباره گندم را اصلاح کرد

به گزارش کسب و کار نیوز، سید جواد ساداتی‌نژاد با بیان اینکه تذکر کمیسیون کشاورزی …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *