صفحه اصلی / سیاسی / سیاست خارجی و هسته ای / سندرز: پمپئو دست از گمراه کردن مردم درباره جنگ یمن و نقش ایران بردارد

سندرز: پمپئو دست از گمراه کردن مردم درباره جنگ یمن و نقش ایران بردارد

سناتور برنی سندرز با تاکید بر اینکه ایران نقش اندکی در درگیری‌های یمن دارد، از وزیر امورخارجه آمریکا خواست تا به گمراه کردن مردم آمریکا درباره جنگ یمن پایان دهد.

برنی سندرز

به گزارش کسب و کار نیوز، برنی سندرز، سناتور برجسته و مستقل آمریکایی با انتشار پیامی در صفحه توئیتر خود نوشت: وزیر خارجه پمپئو باید از گمراه کردن مردم آمریکا درباره جنگ یمن دست بکشد. حقیقت این است که نقش ایران کم است و ادامه حمایت آمریکا از فاجعه تحت رهبری سعودی (در یمن) امنیت ملی ما را تضعیف می‌کند.

عربستان سعودی از فروردین ۹۴ تحت حمایت‌های آشکار غرب و آمریکا با مداخله نظامی در یمن جنگی را در این کشور رهبری کرده است که تاکنون به کشته شدن صدها غیر نظامی، شامل زنان و کودکان بی‌گناه منجر شده و موجب قحطی، آوارگی مردم و شیوع بیماری‌های واگیردار در یمن شده که از آن به عنوان یکی از بزرگ‌ترین فجایع انسانی یاد می‌کنند.

عربستان در حالی این جنگ را هدایت می‌کند که حامیان اصلی‌اش یعنی آمریکا و غرب علی‌رغم ادعاهای حقوق بشری‌شان تأمین کنندگان تسلیحات مورد استفاده در این جنگ نیز به شمار می‌آیند. با این حال این کشورها تلاش می‌کنند با ادعای مداخله ایران در یمن و انتقال سلاح به این کشور، جمهوری اسلامی ایران را مقصر ادامه وضعیت غیر انسانی کنونی در یمن و ادامه درگیری‌ها در این کشور جلوه دهند.

انتهای پیام

همچنین مطالعه کنید:

شناور کنارک

۱۹ شهید و ۱۵ مجروح در سانحه شناور کنارک

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ایسنا، اسامی شهدای حادثه شناور پشتیبانی …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *