صفحه اصلی / اجتماعی / زنان و خانواده / بهره‌مندی ۶۹ هزار نفر از خدمات روانشناسی در سیل اخیر

بهره‌مندی ۶۹ هزار نفر از خدمات روانشناسی در سیل اخیر

معاون مشاوره و امور روانشناختی معاونت توسعه پیشگیری سازمان بهزیستی با تاکید بر ضرورت ورود روانشناسان به عرصه‌های برنامه ریزی و سیاستگذاری در حوزه آسیب‌های اجتماعی کشور گفت: ورود به این عرصه یکی از تحولات در حوزه شغلی روانشناسان در آینده خواهد بود.

image.png

‌به گزارش کسب و کار نیوز، بهزاد وحیدنیا در مراسم گرامیداشت روز ملی مشاور و روانشناسی در تبریز با بیان این مطلب اظهار کرد: تقویت نگاه اجتماعی در کشور و توجه به مخاطرات روانی و اثر سو حوادث انسان‌ساز و طبیعی نیاز به توجه بیشتری از نظر روانی دارند و فضا را برای توسعه خدمات فراهم می‌کنند. باید توجه داشت که امروز فضا برای حضور روانشناسان در رشته‌های مختلف است.

وی در ادامه با تاکید بر نقش روانشناسان و حضور آن‌ها در مواقع بحرانی، افزود: امسال بحث بحران و مشارکت روانشناسان در بحران‌ها به عنوان پیام روز ملی روانشناس تعیین شده است، از این رو نگرانی، اضطراب و استرس باید مورد مداخله قرار گیرد که این مهم در دستور کار سازمان بهزیستی نیز قرار دارد.

وی در ادامه با اشاره به سند کنترل، کاهش و پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی، اظهار کرد: در تدوین این سند، نقش روانشناسان و خدمات آن‌ها مورد توجه واقع شده و روانشناسی از حیطه فردی به حیطه اجتماعی توسعه یافته و از نگاه بالینی خارج شده است، نگاه اجتماعی در این خصوص می‌تواند محور عمل قرار گیرد.

وحیدنیا در ادامه بر توجه به عدالت در توزیع خدمات روانشناختی و عدالت در دسترسی به خدمات تاکید کرد و گفت: تمامی دستگاه‌ها که نقشی در سلامت اجتماعی دارند، باید در این زمینه همکاری کنند.

وی از تلاش برای تحت پوشش قرار گرفتن خدمات مشاوره روانشناسی خبر داد و اظهار کرد: در این خصوص با سازمان ورزش و جوانان تعامل داشته‌ایم و بسته‌های خدمت آموزشی و مشاوره‌ای برای شرکت‌های بیمه ارسال شده است و پس از تأیید آن را وارد سیستم می‌کنیم.

وی در پایان با بیان اینکه در حادثه سیل اخیر ۶۹ هزار نفر، از خدمات تیم‌های روانشناسی و مشاوره سازمان بهزیستی کشور (محب) بهره گرفتند، خاطرنشان کرد: ۲۶۵ تیم متخصص و آموزش دیده و شبکه اجتماعی در حادثه سیل اخیر برای کمک به سیل‌زدگان شکل گرفت.

انتهای پیام

همچنین مطالعه کنید:

tafahomnameh

سه تفاهم نامه‌ با بانک ها در حمایت از زنان سرپرست خانوار

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از روابط عمومی معاونت امور زنان، توانمندسازی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *