صفحه اصلی / سیاسی / بین الملل / پاکستان گزارش‌های مربوط به توقف صدور ویزا از سوی آمریکا را رد کرد

پاکستان گزارش‌های مربوط به توقف صدور ویزا از سوی آمریکا را رد کرد

یکی از مقام‌های وزارت خارجه پاکستان اعلام کرد، اسلام‌آباد گزارش‌های رسانه‌ای درباره توقف صدور ویزای آمریکا برای پاکستانی‌ها را رد می‌کند و آنها را اطلاعات گمراه کننده می‌داند.

پرچم پاکستان و آمریکا

به گزارش کسب و کار نیوز، به نقل از خبرگزاری آناتولی، محمد فیصل، سخنگوی وزارت خارجه پاکستان در بیانیه‌ای اعلام کرد: ما گزارش‌های رسانه‌ای درباره اطلاع ثبت نام فدرال آمریکا در مورد ارائه قوانین جدید در امور کنسولی را مشاهده کرده‌ایم. این گزارش‌های خبری نادرست و گمراه کننده هستند.

اوایل روز یکشنبه، چند رسانه ملی و بین‌المللی گزارش دادند که آمریکا تحریم‌هایی را علیه پاکستان اعمال کرده، پس از آنکه اسلام آباد از بازگرداندن شهروندان اخراج شده‌اش و کسانی که بیش از مدت مجاز ویزای خود در واشنگتن مانده‌اند، امتناع ورزید.

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا ادامه داد: گفتگوهای بین پاکستان و آمریکا درباره موضوعات کنسولی شامل مسائل بازگشت و عودت در جریان است. هر دو کشور با یکدیگر بر روی این مسائل مبتنی بر قوانین خود همکاری می‌کنند و پیشرفتی قابل ملاحظه به دست آورده‌اند.

وی گفت: ما متوجه شدیم که دولت آمریکا فعالیت‌های منظم کنسولی را در سفارت خود در اسلام آباد ادامه می‌دهد و گفتگوهای بر روند صدور ویزا برای درخواست‌های روتین پاکستانی تأثیری نمی‌گذارد.

انتهای پیام

همچنین مطالعه کنید:

امیر قطر

امیر قطر وارد تهران شد

  به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ایسنا، شیخ تمیم بن حمد …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *