صفحه اصلی / اجتماعی / جامعه و شهری / مددجویان خسارت دیده از سیل صاحب خانه می شوند

رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) گفت

مددجویان خسارت دیده از سیل صاحب خانه می شوند

رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) گفت : بر اساس برنامه ریزی ها و تدابیر اندیشیده شده کلیه مددجویان خسارت دیده از سیل این نهاد که منازل مسکونی آنها تخریب شده بدون هیچگونه پرداختی صاحب خانه می شوند.

پرویز فتاح روز دوشنبه در دیدار با نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام گفت: هزینه تعمیر و احداث ۱۰۰ درصد این منازل توسط این نهاد تامین و واحدهای مسکونی آنها بهتر از گذشته بازسازی و احداث و تحویل آنها خواهد شد.

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از برنانیوز، وی همچنین از پرداخت وام قرض الحسنه به مددجویان مناطق سیل زده خبر داد که طرح های اشتغال آنها در این حادثه آسیب دیده اند.

رئیس کمیته امداد گفت: در این زمینه به هریک از این مددجویان تا سقف ۵۰۰ میلیون ریال وام قرض الحسنه پرداخت خواهد شد.

فتاح اضافه کرد: این مبلغ علاوه بر حمایت های دولت است که از مردم خسارت دیده ساکن در مناطق سیل زده قرار است انجام شود.

وی همچنین از تعهد این نهاد برای پرداخت ۱۰۰ میلیارد ریال در قالب تسهیلات به کلیه خسارت دیدگان از سیل اخیر در استان ایلام خبر داد.

وی گفت: این مبلغ با سرانه ۵۰ میلیون ریال از محل اعتبارهای این نهاد به تمام خسارت دیدگان از سیل اعم از مددجو و غیر مددجو پرداخت خواهد شد.

رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) کشور از پرداخت ۴۰ میلیارد ریال از طریق این نهاد به استان ایلام برای تامین لوازم ضروری سیل زدگان مددجو در ایلام خبر داد.

فتاح ادامه داد: با این مبلغ هشت قلم کالای ضروری نظیر یخچال، فرش، اجاق گاز و غیره خریداری و در اختیار تمامی مددجویان زیر پوشش قرار گرفته است.

وی همچنین از اعطا سهمیه ۵۰۰ مددجوی جدید برای حمایت از افرادی که در سیل اخیر آسیب دیده اند در استان ایلام خبر داد.

فتاح با تقدیر از تدابیر اندیشیده شده پیش از سیل در استان ایلام گفت: خوشبختانه با اعمال تدابیر لازم خسارت ها تا حدودی زیادی کاسته شد که نشانگر مدیریت منسجم و بموقع در این استان است.

وی همچنین از مشارکت ۳۵۰ میلیارد ریالی مردم این استان با کمیته امداد در طول سال گذشته در زمینه های پرداخت زکات، صدقه، اکرام به ایتام و غیره تقدیر کرد.

همچنین مطالعه کنید:

پیش نمایش دومین قسمت از مجموعه مستند رخساره زمین: باداب سورت ، پلکان زمین

به منظور عملیاتی سازی این مهم، طرح توسعه معدن به تهیه و تولید مجموعه مستندهایی …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *