صفحه اصلی / اجتماعی / جامعه و شهری / سهم ٣٨ درصدی جوانان از کرسی شوراهای اسلامی شهر و روستا

سهم ٣٨ درصدی جوانان از کرسی شوراهای اسلامی شهر و روستا

سخنگوی وزارت کشور گفت: وجود بیش از ١٢٥ هزار نفر جامعه شورائیان کشور که با رای مستقیم مردم انتخاب شده‌اند سرمایه بزرگی است که سهم جوانان زیر ۴۰ سال در این مجموعه ٤٧ هزار و ٩٢ نفر معادل ٣٨ درصد است.

سامانی سخنگوی وزارت کشور

به گزارش کسب و کار نیوز، سید سلمان سامانی سخنگوی وزارت کشور با تبریک ۹ اردیبهشت ماه روز ملی شوراها اظهار داشت: یکی از افتخارات جمهوری اسلامی ایران مردم سالاری است که این مهم از طریق برگزاری انتخابات در اقصی نقاط کشور محقق می‌شود.

وی در ادامه افزود: وجود بیش از ١٢۵ هزار  نفر جامعه شورائیان کشور که با رای مستقیم مردم انتخاب شده‌اند سرمایه بزرگی است که سهم جوانان زیر ۴۰ سال در این مجموعه ۴٧ هزار و ٩٢ نفر معادل ٣٨ درصد است.

سخنگوی وزارت کشور تصریح کرد: شورائیان جوان از آینده‌سازان کشور در گام دوم انقلاب هستند، زیرا توانسته‌اند در سنین جوانی علاوه بر آن که اعتماد مردم را به دست آورده‌اند، تجربیات ارزشمندی در حوزه‌های متنوع مدیریت شهری و روستایی کسب کنند.

قائم مقام وزیر کشور در امور مجلس و هماهنگی استان‌ها ظرفیت شوراها را یکی از بهترین جایگاه‌ها برای کشف و شکوفایی استعدادهای مدیریتی کشور دانست و گفت: وزارت کشور بر خود وظیفه می‌داند ضمن حمایت کامل و بی‌دریغ از شوراهای اسلامی شهر و روستا زمینه بالندگی، پیشرفت و اثرگذاری هر چه بیشتر جوانان مستعد در این عرصه را تقویت کند.

سامانی تاکید کرد: مردم اگر در انتخابات حضور و مشارکت دارند تا اعضای شوراهای شهر و روستای خود را برگزینند برای این است که مشکلات آنها رفع شده و چرخ توسعه به حرکت درآید، لذا تمام همت و تلاش شوراها در کنار دولت باید رفع مشکلات مردم و صیانت از اعتماد مردمی به این نهاد باشد.

سخنگوی وزارت کشور ادامه داد: کلیه افرادی که با رای مردم، منتخب و عهده‌دار مسئولیتی می شوند علاوه بر مسئولیت آن جایگاه همواره باید حفظ اعتماد عمومی و باز تولید مستمر آن را سرلوحه کار خود قرار دهند.

سامانی خاطرنشان کرد: تقویت اعتماد به نفس ملی برای انتخاب بهترین ها و مشارکت هر چه بیشتر مردم در انتخابات وابسته به عملکرد منتخبان ملت است که در این خصوص شوراهای اسلامی شهر و روستا نقش بی‌بدیلی بر عهده دارند.

انتهای پیام

همچنین مطالعه کنید:

shoraye shahr

۴ لایحه اخذ عوارض در شورا تصویب شد

  به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ایسنا، اعضای شورای شهر تهران …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *