صفحه اصلی / اجتماعی / آموزش / انتخاب رشته بیش از ۷۲ درصد داوطلبان آزمون دکتری

مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور خبر داد

انتخاب رشته بیش از ۷۲ درصد داوطلبان آزمون دکتری

مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور از انتخاب رشته بیش از ۷۲ درصد داوطلبان در آزمون دکتری ۹۸ خبر داد و گفت: نتایج نهایی این آزمون دهه اول شهریور ماه اعلام می‌شود.

 

دکتر حسین توکلی ، با اعلام این مطلب اظهار کرد: نتایج اولیه آزمون ورودی دوره دکتری (Ph.D) نیمه متمرکز سال ۹۸ کلیه داوطلبان حاضر در جلسه، روز سه‌شنبه ۲۷ فروردین ماه ۹۸ از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور اعلام شد و بر این اساس از بین تعداد ۱۶۳ هزار و ۳۲۱ داوطلب حاضر در جلسه آزمون بر اساس اطلاعات مندرج در کارنامه، ۱۵۰ هزار و ۵۳۵ نفر مجاز به انتخاب رشته شدند.

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ایسنا، وی در ادامه گفت: داوطلبان مجاز به انتخاب رشته در آزمون دکتری سال ۹۸ می‌توانستند تا ساعت ۲۴ روز گذشته، یکشنبه ۸ اردیبهشت ماه نسبت به انتخاب رشته در این آزمون اقدام کنند.

دکتر توکلی گفت: بر اساس آمار اولیه بیش از ۱۰۸ هزار (۷۲ درصد) داوطلب در آزمون دکتری سال ۹۸ انتخاب رشته کردند. بدیهی است آمار نهایی متعاقباً اعلام خواهد شد.

وی با اشاره به ظرفیت پذیرش بیش از ۱۴ هزار داوطلب در آزمون دکتری سال ۹۸، گفت: نتایج نهایی این آزمون دهه اول شهریور ماه اعلام می‌شود.

دکتر توکلی تاکید کرد: اسامی معرفی‌شدگان دارای حدنصاب به منظور شرکت در مرحله دوم شامل (مصاحبه، بررسی سوابق علمی و پژوهشی و …) همراه با برنامه زمانی مراجعه به دانشگاه‌های مجری دوره دکتری در هفته آخر اردیبهشت ماه ۹۸ از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور منتشر خواهد شد.

انتهای پیام

همچنین مطالعه کنید:

خودروسازان هر سه ماه می‌توانند درخواست افزایش قیمت بدهند

به گزارش کسب و کار نیوز، رضا شیوا در گفتگویی با اشاره به اینکه خودروسازان …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *