صفحه اصلی / ورزشی / سایر رشته های ورزشی / تفتیان: امکان دویدن در فینال را نداشتم/ چه هزینه‌ای برای من می‌شود؟

تفتیان: امکان دویدن در فینال را نداشتم/ چه هزینه‌ای برای من می‌شود؟

حسن تفتیان شایعه تمارضش برای مسابقه ندادن در فینال رقابت‌های دوومیدانی دوحه را مضحک خواند و گفت: هر ورزشکاری که انقدر زحمت بکشد و فشارهای تمرین را تحمل کند، برای کسب مدال به مسابقات می‌رود.

حسن تفتیان

به گزارش کسب و کار نیوز، در مورد این اتفاقات و مسابقات دوومیدانی قهرمانی آسیا دوحه اظهار کرد: به هر حال هدف و تلاش خود من هم این بود که مثل دوره قبل نتیجه بگیرم. نمی‌دانم بگویم بدشانسی یا یک اتفاق بد افتاد که در متراژهای آخر نیمه نهایی آسیب دیدم و امکان دویدن در فینال را نداشتم. من سه هفته پیش در انتخابی تیم ملی رکورد ۱۰.۰۹ را دویده بودم، تازه این رکورد خوب در شرایط آفتاب، باران و سرمای آن موقع و نداشتن رقیب برایم ثبت شد. اکنون احتمال می‌رفت که در دوحه رکورد بهتری را بزنم. خودم همچین انتظاری داشتم و باید این اتفاق می‌افتاد.

وی ادامه داد: همه کارهایی را هم که باید انجام می‌دادم، انجام شد. در ۶ ماهی که برای قهرمانی آسیا آماده می‌شدم با کلی مذاکره، بحث، جدل و کش مکش زیاد، فدراسیون تنها توانست مرا یک اردوی ۲۰ روزه بفرستد. تازه هزینه ۱۰ روز آن را فدراسیون قبول کرد و هزینه ۱۰ روز دیگرش را اداره ورزش استان خراسان قبول کرد. با همه این شرایط باید خوب پیش می‌رفتیم اما این آسیب کمی کار را خراب کرد.

تفتیان در پاسخ به این سوال که برخی از اهالی دوومیدانی این آسیب را نوعی بهانه از سوی او عنوان کرده‌اند، گفت: اینها کمی حرف‌های خنده داری است. هر ورزشکاری که انقدر زحمت بکشد و فشارهای تمرین را تحمل کند، برای کسب مدال به مسابقات می‌رود. مسلماً بیشتر از هر کسی خود من ناراحت هستم که آسیب دیدگی پیش آمد و ضرر آن هم قبل از هرکسی به خود من می‌رسد.

دونده سرعتی ایران در ادامه گفت: من در فرانسه ۱۰ روز را با هزینه شخصی خودم بیشتر ماندم تا به آمادگی بیشتری برسم و بیشتر زیر نظر مربی‌ام باشم. ماساژورم را با هزینه شخصی به فرانسه بردم تا آن‌جا به من کمک و مرا ریکاوری کند. همه این کارها را خودم انجام دادم و اگر قرار باشد عده‌ای بگویند که بهانه آورده و ندویده خنده دار است. در حال حاضر زیر نظر کمیته پزشکی فدراسیون آسیبم را پیگیری می‌کنم و همین دیروز (شنبه) عصر وقت MRI داشتم تا همه چیز مشخص شود.

تفتیان در پاسخ به این سوال که برخی از مسئولان فدراسیون اعلام کرده‌اند که اگر آسیبی در کار نباشد، با او برخورد می‌شود هم گفت: نه این مسائل جای صحبت ندارد. یک فرد باید خیلی سطحی نگر باشد که این حرف‌ها را بزند. در این شرایط بیشتر از هر کسی خود من باید ناراحت باشم و اگر از آن طرف هم هر اتفاق خوبی رخ می‌داد خوشحالی آن اول برای کشورم بود. بعد از آن خودم بیشتر از هر کسی دوست داشتم که برنده باشم.

وی در واکنش به این موضوع که گفته می‌شود تفتیان با وجود هزینه‌های زیادی که فدراسیون برایش انجام می‌دهد نه در جاکارتا و نه در دوحه نتیجه‌ای نگرفته است، گفت: من واقعاً نمی دانم چه هزینه‌ای برای من می‌شود. من از آبان ماه برای آمادگی در این مسابقات استارت زدم و در کل این ۶ ماه تمرین کردم فقط هزینه یک اردوی ۱۰ روزه را فدراسیون قبول کرد و بخشی دیگر هم با حمایت نماینده شهرم اداره کل ورزش استان تقبل کرد. من حتی ۵ ماه دیگر که ایران تمرین کردم نه حقوق مربیان و نه حقوق ماساژورم پرداخت نشد. حتی یک روز هم اردو نبودم و هیچ هزینه‌ای برای من نشده است. هر چیزی بوده من خودم انجام دادم حالا جالب است که می‌شنوم هزینه‌های زیادی برایم شده است.

انتهای پیام

همچنین مطالعه کنید:

شهلا بهروزی‌راد

ماموریتم در توکیو کسب مدال پارالمپیک است

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ایسنا, شهلا بهروزراد در ارزیابی از …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *