صفحه اصلی / اقتصادی / انرژی / قیمت جهانی نفت امروز ۱۳۹۸/۰۲/۰۷

قیمت جهانی نفت امروز ۱۳۹۸/۰۲/۰۷

قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال با افت ۲.۲ دلاری به ۷۲ دلار و ۱۵ سنت رسید.

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از تسنیم، رویترز اعلام کرد، پس از آنکه دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا بار دیگر اوپک را برای افزایش تولید و پایین آوردن قیمت بنزین تحت فشار قرار داد، قیمت نفت روز جمعه با کاهش ۳ درصدی مواجه بود.

تجار گفتند اظهارات ترامپ موجب شده تا پس از رسیدن قیمت نفت به بالاترین رقم های ۶ ماه گذشته اقدام به برداشت سود کنند.

بر اساس این گزارش، قیمت هر بشکه نفت برنت در پایان معاملات دیروز با ۲ دلار و ۲۰ سنت معادل ۳ درصد کاهش به ۷۲ دلار و ۱۵ سنت رسید. قیمت نفت وست تگزاس اینترمدییت آمریکا هم در پایان معاملات روز جمعه با یک دلار و ۹۱ سنت معادل ۲٫۹ درصد کاهش به ۶۳ دلار و ۳۰ سنت برسد.

قیمت نفت برنت پس از ۴ هفته افزایش متوالی این هفته افزایش و کاهشی نداشت و قیمت نفت خام آمریکا پس از ۶ هفته رشد متوالی، افت هفتگی ۱٫۲ درصدی را به ثبت رساند.

ترامپ روز جمعه به خبرنگاران گفت، وی از اوپک خواسته که قیمت نفت را پایین بیاورند. وی به طور مشخص نگفت که با کدام مقام اوپک یا کشورهای عضو در این باره صحبت کرده و یا اینکه آیا منظور وی صحبت های قبلی است یا مذاکرات جدیدی در این باره انجام گرفته است.

ترامپ از زمان روی کار آمدن بارها در توئیتر اوپک را برای افزایش تولید و کاهش قیمت انرژی تحت فشار قرار داده است. البته تاثیر صحبت های ترامپ بر بازار معمولا موقتی است. اما سخنان دیروز وی موجب شد تا روند چند هفته اخیر رشد قیمت ها متوقف شود.

جاش گریوز، تحلیلگر بازار نفت در موسسه آر جی او فیوچرز در شیکاگو گفت: «به محض اینکه ترامپ این صحبت ها را بیان کرد، این امرو موجب خروج برخی از سرمایه گذاران از بازار نفت شد.» قیمت نفت روز پنجشنبه برای اولین بار در سال جاری میلادی به بالای ۷۵ دلار رسیده بود.

همچنین مطالعه کنید:

سهم خواهی شهرداری از تاکسی های اینترنتی

شایلی قرائی به گزارش کسب و کار نیوز، در جدیدترین اظهارنظر معاون حمل‌ونقل و ترافیک …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *