صفحه اصلی / اجتماعی / آموزش / ضرورت ایجاد استارتاپ‌هایی برای مقابله با مخاطرات طبیعی

ضرورت ایجاد استارتاپ‌هایی برای مقابله با مخاطرات طبیعی

معاون پژوهش‌وفناوری دانشگاه لرستان بر ضرورت ایجاد استارتاپ‌هایی تحت عنوان مخاطرات و ارائه ایده‌های کاربردی برای مقابله با مخاطرات طبیعی تأکید کرد.

مخاطرات طبیعی

به گزارش کسب و کار نیوز، دکتر محمد فیضیان در جلسه بررسی علل وقوع سیل در لرستان با بیان اینکه باید بحث پایان‌نامه‌ها را تقاضامحور کنیم و به عنوان نمونه بحث پایان‌نامه تنها سیلاب نباشد، بلکه به مساله زلزله نیز بپردازد، افزود: در این راستا نیز دانشگاه باید حمایت کرده و امتیازاتی بدهد.

وی با بیان اینکه در بحث سیلاب باید پیشگیری‌ها رخ دهد، ادامه داد: ارزشمندترین مخزن برای جذب آب، خاک است و ۵۰ درصد خاک منفذ است.

عضو هیأت علمی دانشگاه لرستان بیان کرد: در لرستان نیاز است کارهای آبخیزداری انجام شود تا آب جذب شود.

فیضیان گفت: باید مسائلی مانند زلزله، سیلاب و شهرسازی را مورد بررسی قرار دهیم، چراکه باید حساب همه کارها علمی انجام شود و در این راستا کمیته‌هایی را در دانشگاه تشکیل دهیم.

معاون پژوهش‌وفناوری دانشگاه لرستان بیان کرد: باید برای حل مشکلات استان به سمت کارهای علمی پیش رویم و در کنار مبحث سیلاب، خشکسالی را نیز پیگیری کنیم.

وی گفت: می‌توان استارتاپ‌هایی تحت عنوان مخاطرات طبیعی و ارائه ایده‌های کاربردی برای مقابله با مخاطرات طبیعی برگزار کرد و از طریق راهکارهایی که معین می‌شود، موضوعات را به نتیجه رساند.

انتهای پیام

همچنین مطالعه کنید:

payamnoor

شرایط بازگشت به تحصیل و بخشودگی بدهی دانشجویان دانشگاه پیام نور اعلام شد

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از دانشگاه پیام نور، دکتر زمانی با …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *